XIMVE tabletki

  • XIMVE to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy. Zapobiega rozwojowi i powikłaniom miażdżycy, podnosi stężenie „dobrego” cholesterolu, jak również obniża stężenie „złego” cholesterolu i trójglicerydów.
  • XIMVE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (simvastatinum)

Wskazania:
Lek wskazany przy zdiagnozowaniu u pacjenta dislipidemii mieszanej bądź hipercholesterolemii pierwotnej w przypadkach, gdy praktykowana dieta oraz pozostałe formy leczenia nie przynoszą oczekiwanych skutków. Stosowanie głównie przy występowaniu chorób układu sercowo-naczyniowego, jak cukrzyca, miażdżyca czy podwyższony cholesterol.

Działanie:
Lek ma za zadanie obniżyć we krwi stężenie cholesterolu całkowitego, LDL, VLDL oraz triglicerydów. Działa poprzez metabolizowanie simwastatyny do ß-hydroksykwasu, blokując w ten sposób aktywność reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Sposób działania preparatu opiera się na pobudzeniu receptorów LDL oraz obniżeniu stężenia cholesterolu VLDL. Skutkiem jest obniżenie wydzielania i zwiększenia katabolizmu cholesterolu LDL. Znacząco obniża stężenie apolipoproteiny B. Podwyższa stężenie cholesterolu HDL. Możliwe, że ogranicza stężenie krążących cząsteczek LDL. Szybko przenika z przewodu pokarmowego, gdzie jest natychmiast metabolizowana w wątrobie w wyniku efektu pierwszego przejścia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- czynna choroba wątroby lub niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz
- jednoczesne stosowanie silnych inhibitorow CYP3A4
- ciąża i okres karmienia piersią
- leku nie należy stosować u dzieci
- preparat należy odstawić w przypadku niewyjaśnionej choroby wątroby, podejrzenia lub stwierdzenia miopatii, gdy aktywność aminotransferaz jest trzykrotnie wyższa od górnej normy, a stężenie kinazy kreatynowej w osoczu przekracza pięciokrotnie górną granicę normy wskazującą na miopatię.

Dawkowanie Ximve:
Lek należy zażywać doustnie. Standardowa dawka na początku powinna zawierać od 10 do 20mg na dobę. W przypadku pacjentów za bardzo wysokim stężeniem cholesterolu LDL, profilaktykę można rozpocząć od 20 do 40mg na dobę. U pacjentów z ciężką hipercholesterolemią lub dużym ryzykiem powikłań sercowo-naczyniowych możliwe jest podniesienie dawki do 80mg. Lek powinien być przyjmowany raz na dobę, najlepiej wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel