ZELVARTAN tabletki

  • ZELVARTAN jest preparatem, który oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy. Dzięki swoim właściwościom wpływa na obniżenie tętnicze krwi. Znalazł zastosowanie przy leczeniu nadciśnienia tętniczego.
  • ZELVARTAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
walsartan (valsartanum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie u pacjentów dorosłych, którym stwierdzono nadciśnienie tętnicze. Dodatkowo podawać go można razem z walsartanem bądź hydrochlorotiazydem, gdy dawka jest ustalona w odpowiedniej ilości.

Działanie:
Lek złożony, o podwójnym składzie, zawierający diuretyk tiazydowy – hydrochlorotiazyd oraz antagonistę receptora angiotensyny II – walsartan o działaniu wybiórczym, mającym wpływ na podtyp receptora AT1, hamując efekty działania angiotensyny II. Dodatkowo nie zatrzymuje aktywności kiniazy II, czyli enzymu transformującego angiotensynę I w angiotensynę II i rozkładającego bradykininę oraz nie wykazuje aktywności agonistycznejwobec receptora AT1. Walsartan nie wykazuje wiązania się oraz nie ogranicza innych receptorów hormonalnych lub kanałów jonowych, pełniących istotną rolę w regulacji sercowo-naczyniowej. Ma wpływ na zmniejszenie cieśnienia nie oddziałując na częstość tętna. Innym składnikiem leku o właściwościach moczopędnych jest hydrochlorotiazyd. Podnosi on wydalanie sodu i chlorków w przybliżeniu na podobnym poziomie. Charakter diuretyczny hydrochlorotiazydu sprawia, że dochodzi do zmniejszenia objętości osocza, podwyższenia produkcji aldosteronu oraz podniesienia wydalania potasu z moczem i podniesienia aktywności reniny w osoczu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na walsartan, orzeszki arachidowe, soję lub na substancje pomocnicze preparatu
- ciężka niewydolność wątroby, marskość żółciowa wątroby i cholestaza
- II i III trymestr ciąży
- równoczesne stosowanie antagonistów receptora angiotensynowego, w tym walsartanu, lub inhibitorów konwertazy angiotensyny z aliskirenem u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami czynności nerek

Dawkowanie Zalvartan:
Dawkowanie doustne. Dorośli: 1 tabletka na dobę. Tabletki można zażywać niezależnie od posiłku, popijając wodą. Zalecane jest dostosowanie indywidualnej dawki każdego z dwóch składników.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel