ZOLMILES tabletki

  • ZOLMILES to preparat który znalazł zastosowanie przy występowaniu ostrych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury. Lek oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy.
  • ZOLMILES tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
zolmitriptan (zolmitriptanum)

Wskazania:
Zastosowanie przy leczeniu ostrych napadów migreny z aurą lub bez aury.

Działanie:
Preparat to działający selektywnie agonista naczyniowych receptorów 5TH1b/1d, odpowiedzialnych za skurcz naczyń. Wykazuje się dużym powinowactwem do ludzkich rekombinowanych receptorów 5HT1b i 5HT1d oraz umiarkowane do receptorów 5HT1a. Zolmitryptan nie wykazuje natomiast dużego powinowactwa bądź aktywności farmakologicznej wobec innych podgrup receptorów 5HT lub receptorów histaminowych, adrenergicznych, dopaminergicznych oraz muskarynowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zolmitryptan lub pozostałe składniki leku
- umiarkowane lub ciężkie nadciśnienie tętnicze oraz łagodne i nie poddające się leczeniu nadciśnienie tętnicze
- pacjenci po zawale mięśnia sercowego lub z chorobą niedokrwienną serca, ze skurczem naczyń wieńcowych, z chorobą naczyń obwodowych lub pacjenci, u których występują objawy przedmiotowe i podmiotowe choroby niedokrwiennej serca
- równoczesne stosowanie zolmitryptanu z ergotaminą, pochodnymi ergotaminy, z sumatryptanem, naratryptanem oraz z innymi agonistami receptorów 5HT1B/1d. Udar naczyniowy mózgu lub z napady przemijającego niedokrwienia mózgu w wywiadzie
- pacjenci z klirensem kreatyniny mniejszym niż 15 ml/min

Dawkowanie Zolmiles:
Doustnie. Preparat podawać w jak najkrótszym czasie po pojawieniu się bólu migrenowego w dawce 2,5mg. Można też z dobrym skutkiem stosować lek z opóźnieniem. Gdyby bóle się utrzymywały lub ponownie pojawiły w następnych 24h, lek można zażyć jeszcze raz w takiej samej dawce, jednek nie wcześniej niż po 2h od poprzedniej dawki. Dawkę można zwiększyć do 5mg, w przypadku gdy pacjent stwierdzi, że 2,5mg nie przynosi ulgi. Zaleca się nie zażywać więcej niż 10mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel