ZOLEDRONIC ACID ACTAVIS koncentrat

  • ZOLEDRONIC ACID jest preparatem oddziałującym na strukturę kości. Stosowany u pacjentów z występującymi u nich powikłaniami kostnymi oraz nowotworem naruszającym układ kostny.
  • ZOLEDRONIC ACID ACTAVIS koncentrat
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas zoledronowy (zoledronicum acidum)

Wskazania:
Lek przeciwdziała powikłaniom kostnym powstałym na skutek złamań kompresyjnych kręgów, złamań patologicznych, hiperkalcemii spowodowanej nowotworem, napromieniowaniem bądź operacjami kości. Także w przypadku daleko posuniętej choroby nowotworowej obejmującej kości.

Działanie:
Preparat jest inhibitorem resorpcji kości przez osteoklasty, pochodzi z grupy bisfosfonianów. Zawarty w leku kwas zoledronowy blokuje resorpcję kości, nie mając negatywnego wpływu na właściwości mechaniczne tkanki kostnej oraz jej mineralizację. Dodatkowo kwas ten cechuje działanie przeciwnowotworowe, mogące wpływać na jego ogólne działanie w leczeniu przerzutów nowotworowych do kości – in vitro: synergizm działania cytostatycznego z innymi lekami przeciwnowotworowymi, blokowanie proliferacji osteoblastów, działanie przeciwadhezyjne i przeciwinwazyjne, bezpośrednie działanie cytostatyczne i proapoptotyczne dotyczące komórek nowotworowych; in vivo: działanie antyangiogenne i działanie przeciwbólowe, blokowanie resorpcji kości przez osteoklasty, co zmienia mikrośrodowisko szpiku kostnego, powodując zmniejszenie podatności szpiku na wzrost komórek nowotworowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, na inne bisfosfoniany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Zoledronic Acid Actavis:
Dożylnie. Dawkowanie oraz podawanie leku następuje wyłacznie przez lekarza prowadzącego mającego praktykę w dożylnym podawaniu leków z klasy bisfosfonianów.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel