ACTELSAR HCT tabletki

  • ACTELSAR HCT jest preparatem złożonym oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach moczopędnych oraz obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Lek ma zastosowanie głównie w leczeniu nadciśnienie tętniczego krwi.
  • ACTELSAR HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
hydrochlorotiazyd, telmisartan (hydrochlorothiazidum, telmisartanum)

Wskazania:
Lek dwuskładnikowy, o rozszerzonym spektrum działania. Profilaktyka obejmuje marskość wątroby, zaburzenia czynności nerek, obrzęki w zastoinowej niewydolności serca oraz leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego, gdy jest ono w niewystarczający sposób kontrolowane po zażyciu samego telmisartanu.

Działanie:
Złożony preparat o działaniu zmniejszającym nadciśnienie tętnicze, dzięki wzajemnie uzupełniających się mechanizmach – diuretyk tiazydowy i antagonista receptora angiotensyny II. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym. Tiazydy wpływają na przenikanie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, bezpośrednio podnosząc poziom wydalania sodu i chlorków. Działanie diuretyczne hydrochlorotiazydu przyczynia się do obniżenia objętości osocza, wzmocnienie aktywności reninowej osocza, podniesienie produkcji aldosteronu, zwiększenie utraty potasu i wodorowęglanów z moczem, zmniejszenie stężenie potasu we krwi. Równoczesne zażywanie telmisartanu powoduje, poprzez blokadę układu renina-angiotensyna-aldosteron, zatrzymanie utraty potasu związane z działaniem diuretyków. Równoczesne podanie telmisartanu i hydrochlorotiazydu nie wpływa na farmakokinetykę żadnej z tych czynnych substancji. Telmisartan jest częściowym antagonistę receptora angiotensyny o wysokim powinowactwie oraz zmniejsza stężenie aldosteronu we krwi. Nie blokuje aktywności reninowej osocza oraz nie blokuje kanałów jonowych. Nie wykazuje aktywności agonistycznej w stosunku do receptora AT1, nie łączy się i nie hamuje innych podtypów receptora AT. W sposób selektywny łączy się z receptorami AT1, zatrzymując skutki działania angiotensyny II. Nie jest również inhibitorem ACE, przez co nie potęguje efektów działania zależnych od bradykininy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- nadwrażliwość na inne pochodne sulfonamidowe
- zastój żółci i niedrożność dróg żółciowych
- ciężka niewydolność wątroby
- ciężka niewydolność nerek
- oporna na leczenie hipokaliemia, hiperkalcemia
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Actelsar HCT:
Doustnie. Zazwyczaj dawka wynosi jedną tabletke na dobę, jednak przed zastosowaniem leku zaleca sie dostosowanie indywidualnej dawki ustalonej przez lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel