ADIPINE tabletki

  • ADIPINE oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy. Powoduje rozszerzenie tętniczek wieńcowych, zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen oraz obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Lek stosowany głównie w leczeniu nadciśnienie tętniczego.
  • ADIPINE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
amlodypina (amlodipinum)

Wskazania:
Zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego, głównie w naczynioskurczowej dławicy piersiowej i przewlekłej, stabilnej dławicy piersiowej.

Działanie:
Preparat jest antagonistą wapnia z klasy pochodnych dihydropirydyny. Amlodypina blokuje transport jonów wapniowych do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych i komórek mięśnia sercowego. Charakteryzuje się działaniem przeciwnadciśnieniowym poprzez bezpośredni wpływ rozkurczający na mięśnie gładkie naczyń. Obniża niedotlenienie mięśnia serca poprzez dwa mechanizmy: rozszerza duże tętnice i tętniczki wieńcowe zarówno w obszarach niezmienionych, jak i zmienionych wskutek niedokrwienia - zwiększa to zaopatrzenie w tlen u chorych ze skurczem naczyń wieńcowych; rozszerza tętniczki przedwłosowate zmniejszając opór obwodowy - ponieważ częstość skurczów serca pozostaje niezmieniona działanie to zmniejsza zużycie energii przez mięsień sercowy i jego zapotrzebowanie na tlen.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amlodypinę, inne pochodne dihydropirydyny lub pozostałe składniki preparatu
- ciężkie niedociśnienie
- wstrząs, w tym wstrząs kardiogenny
- zwężenie drogi odpływu z lewej komory
- hemodynamicznie niestabilna niewydolność serca po przebyciu ostrego zawału mięśnia sercowego

Dawkowanie Adipine:
Doustnie. Przed zażyciem leku zaleca się skonsultować dawkowanie z lekarzem prowadzącym na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel