Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ADVAGRAF kapsułki

  • ADVAGRAF to preparat stosowany w immunologii klinicznej o działaniu zmniejszającym aktywność naturalnego systemu obronnego organizmu. Zalecany po przeszczepach w celu niedopuszczenia do ich odrzuceń.
  • ADVAGRAF kapsułki
Producent: Astellas
Kategoria:Odporność
Skład: takrolimus
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
takrolimus (tacrolimusum)

Wskazania:
Preparat przeznaczony dla pacjentów po przebytych alogenicznych przeszczepach wątroby lub nerki. Mechanizm działania leku polega na niedopuszczeniu do odrzucenia przeszczepionego organu przez organizm pacjenta.

Działanie:
Inhibitor kalcyneuryny, preparat immunosupresyjny z klasy makrolidów. Przypuszcza się, że na poziomie molekularnym w działaniu takrolimusu bierze udział łączenie z białkiem cytozolu, odpowiedzialne za wewnątrzkomórkową kumulację leku. Zwłaszcza takrolimus blokuje produkcję cytotoksycznych limfocytów, których podstawowym działaniem jest odrzucanie przeszczepu. Takrolimus blokuje aktywację komórek T i rozprzestrzenianie komórek B zależnych od wspomagających komórek T, a także tworzenie się limfokin oraz ekspresję receptora interleukiny-2. Kompleks FKBP12-takrolimus swoiście i kompetycyjnie łączy się z kalcyneuryną i ją blokuje, prowadząc do zależnego od wapnia zablokowania dróg przesyłania sygnału dla komórek T, zapobiegając w ten sposób transkrypcji i aktywacji genów cytokin.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na takrolimus lub na pozostałe składniki preparatu
- nadwrażliwość na inne makrolidy

Dawkowanie Advagraf:
Terapia preparatem wymaga ścisłej kontroli lekarza oraz odpowiednio przeszkolonego w tym celu personelu. Dawkowanie oraz częstotliwość zażywania leku jest ustalana indywidualnie na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel