ADRENALINA WZF roztwór do wstrzykiwań

  • ADRENALINA WZF jest preparatem wpływającym na układ sercowo-naczyniowy. Ma właściwości rozszerzające oskrzela, zapobiegające rozszerzaniu naczyń oraz przeciwdziałające niedociśnieniu. Stosowany w ostrych reakcjach alergicznych.
  • ADRENALINA WZF roztwór do wstrzykiwań
Producent: Polfa Warszawa
Kategoria:Alergia
Skład: epinefryna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
epinefryna (epinephrinum)

Wskazania:
Preparat ma zastosowanie w nagłych i ostrych reakcjach alergicznych, prowadzących nawet do zatrzymania krążenia, jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, również wstrząs kardiogenny, napad astmy oskrzelowej w celu przerwania skurczu oskrzeli, ciężka bradykardia, wstrząs anafilaktyczny oraz inne reakcje alergiczne.

Działanie:
Lek ma działanie sympatykomimetyczne. Adrenalina stymuluje aktywująco receptory alfa-adrenergiczne, dzięki czemu zapobiega rozszerzeniu naczyń i ich zwiększonej przepuszczalności. Przeciwdziała to utracie płynu międzykomórkowego i niedociśnieniu. Epinefryna pobudza oskrzelowe receptory beta-adrenergiczne, czego skutkiem jest złagodzenie świszczącego oddechu, duszności oraz rozszerzenie oskrzeli. Niweluje obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę i świąd związane z anafilaksją i innymi reakcjami alergicznymi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu

Dawkowanie Adrenalina WZF:
Podskurnie, domięśniowo, dożylnie. Po zakupie leku należy skonsultować się z lekarzem i ustalić dawki oraz drogę podania. W zależności od powodu oraz rodzaju reakcji alergicznej wymagana jest określona dawka. Należy zwrócić uwagę w jakim wieku jest pacjent, od tego również zależy wielkość dawki oraz sposób podania. Przy sporządzaniu roztworu należy zachować szczególną ostrożność, żeby nie przekroczyc dawki oraz podać ją w sposób właściwy. Zaleca się podawać roztwór świerzo przygotowany.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel