AGEN tabletki

  • AGEN jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy. Poprzez swoje działanie obniża ciśnienie tętnicze krwi, rozszerza tętniczki wieńcowe i obniża zapotrzebowanie serca na tlen. Lek ma zastosowanie głównie w nadciśnieniu tętniczym.
  • AGEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amlodypina (amlodipinum)

Wskazania:
Preparat leczy dławicę naczynioskurczową Prinzmetala oraz przeciwdziała pojawieniu się bólu w stabilnej chorobie niedokrwiennej serca. Ponadto preparat ten stosuje się w leczeniu nadciśnienia, również w terapii skojarzonej z innymi lekami.

Działanie:
Preparat z klasy pochodnych dihydropirydyny, jest antagonistą wapnia. Działa przeciwnadciśnieniowo poprzez bezpośredni wpływ rozkurczający na mięśnie gładkie naczyń. Obniża niedotlenienie mięśnia serca poprzez dwa mechanizmy:
- rozkurcza duże tętnice i tętniczki wieńcowe, zarówno w obszarach niedokrwionych, jak i prawidłowo ukrwionych - konsekwencją rozszerzenia naczyń jest poprawa dopływu tlenu do mięśnia serca u pacjentów ze skurczem tętnic wieńcowych,
- działa rozkurczająco na obwodowe tętniczki, co objawia się całkowitą reakcją oporu obwodowego i prowadzi do zmniejszenia obciążenia następczego - ponieważ częstość skurczów serca pozostaje niezmieniona, to zmniejszenie siły skurczu serca prowadzi do zmniejszenia zużycia energii przez mięsień sercowy, a przez to jego zapotrzebowania na tlen.
Zawarta w leku amlodypina blokuje transport jonów wapniowych do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych i komórek mięśnia sercowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amlodypinę, inne pochodne dihydropirydyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie niedociśnienie
- wstrząs, w tym wstrząs kardiogenny
- zwężenie drogi odpływu z lewej komory
- hemodynamicznie niestabilna niewydolność serca po przebyciu ostrego zawału mięśnia sercowego

Dawkowanie Agen:
Przed zażyciem leku należy skonsultować dawkowanie indywidualnie z lekarzem prowadzącym.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel