VASTAN tabletki

  • VASTAN wyraźnie zmniejsza poziom całkowitego cholesterolu we krwi oraz frakcji LDL. Przyczynia się również do wzrostu stężenia dobrego cholesterolu. Chroni przed miażdżycą oraz związanymi z nią powikłaniami.
  • VASTAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
symwastatyna (Simvastatinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku hipercholesterolemii oraz w celu zapobiegania zdarzeniom ze strony serca i układu krwionośnego.

Działanie:
W skład leku wchodzi symwastatyna. Metabolit te substancji (beta-hydroksykwas) wykazuje właściwości inhibicyjne wobec reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Enzym ten jest odpowiedzialny za katalizowanie konwersji HMG-CoA do mewalonianu, czyli wstępny etap przemian prowadzących do powstania cholesterolu. W wyniku ograniczenia tego procesu dochodzi do spowolnienie syntezy cholesterolu. Lek powoduje zmniejszenie stężenia LDL-cholesterolu (LDL-C) – zarówno tego będącego w normie, jak i tego podwyższonego. Przypuszczalnie jest to skutkiem zmniejszenia poziomu cholesterolu VLDL (VLDL-C) oraz indukcji receptora LDL. W rezultacie ograniczona zostaje produkcja i zwiększony katabolizm LDL-C.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- choroby wątroby bądź utrzymujący się wzrost czynności aminotransferaz we krwi o niewyjaśnionej etiologii
- jednoczesne zażywanie silnych inhibitorów enzymu CYP3A4 (np. inhibitorów proteazy HIV, klarytromycyny, erytromycyny, telitromycyny i nefazodonu, ketokonazolu, itrakonazolu,)
- ciąża i okres laktacji
- stosowanie u kobiet planujących potomstwo

Dawkowanie Vastan:
Stosować doustnie. W przypadku hipercholesterolemii na początku podawać 10-20 mg x 1/24h, wieczorem; jeżeli potrzebne jest ograniczenie poziomu cholesterolu LDL powyżej 45% na początku można stosować 20-40 mg x 1/24h, wieczorem. Przy rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii stosować 40 mg x 1/24h, wieczorem albo 80 mg w 3 dawkach podzielonych: po 20 mg rano i w południe, a wieczorem 40 mg. W celu zapobiegania zdarzeniom sercowo-naczyniowym stosować 20-40 mg x 1/24h wieczorem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel