VENLECTINE kapsułki

  • VENLECTINE to doustny preparat o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym. Polecany przez psychiatrów podczas leczenia choroby afektywnej jednobiegunowej oraz zaburzeń lękowych.
  • VENLECTINE kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
wenlafaksyna (Venlafaxinum)

Wskazania:
Podawać w ramach leczenia epizodów dużej depresji oraz zapobiegania jej nawrotom. Stosować również przy zaburzeniach lękowych o charakterze fobii społecznej.

Działanie:
Preparat jest lekiem przeciwdepresynym. Zawiera wenlafaksynę, której właściwości mają związek ze zdolnością intensyfikowania aktywności neurotransmiterów w ośrodkowym układzie nerwowym. Substancja czynna wraz ze swoim podstawowym metabolitem - O-demetylowenlafaksyną (ODV) działa inhibicyjnie wobec zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny. Ponadto jest słabym inhibitorem zwrotnego wychwytu dopaminy. Wraz z ODV zmniejsza odpowiedź beta-adrenergiczną po zastosowaniu jednorazowej dawki oraz przyjmowaniu długotrwałym. Lek nie posiada powinowactwa do cholinergicznych receptorów muskarynowych, histaminowych H1 oraz alfa1-adrenergicznych. Nie blokuje czynności MAO.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- równoczesne stosowanie inhibitorów MAO oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia nimi
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Venlectine:
Stosować doustnie. Przy epizodach dużej depresji i zaburzeniach lękowych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 75 mg x 1/24h. Dopuszczalne jest zwiększenie dawki do maksymalnej – 225 mg/24h (przy zaburzeniach lękowych) oraz 375 mg/24h (przy zaburzeniach depresyjnych). Lek stosować w czasie jedzenia, najlepiej o stałej porze dnia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel