BUPRENDAL system transdermalny

  • BUPRENDAL to silny lek opioidowy, który wykazuje właściwości przeciwbólowe. Stanowi agonistę receptora mi i antagonistę receptora kappa. Ma postać systemu transdermalnego.
  • BUPRENDAL system transdermalny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
buprenorfina (Buprenorphinum)

Wskazania:
Stosować przy dolegliwościach bólowych o nasileniu przeciętnym albo silnym, towarzyszących różnym chorobom (jeśli nieskuteczne są leki przeciwbólowe nieopioidowe).

Działanie:
Lek ma postać systemu transdermalnego przeznaczonego do stosowania zewnętrznego. Działa na bazie buprenorfiny, która jest silnym lekiem przeciwbólowym. Preparat zaliczany jest do kategorii egzogennych opioidów. Charakteryzuje się niezwykle silną komponentą antagonistyczną. Jest agonistą receptor mi i antagonistą receptora kappa. Ogranicza dolegliwości bólowe, nawet o znacznym nasileniu. Substancja czynna w mniejszym stopniu uzależnia niż morfina. Po zastosowaniu systemu transdermalnego, ciągłe przenikanie buprenorfiny do krążenia układowego ma miejsce w wyniku kontrolowanego uwalniania z układu adhezyjnej matrycy utworzonej z polimerów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża i okres laktacji
- uzależnienie od opioidów
- narkotykowy zespół odstawienny
- niewydolność ośrodka oddechowego
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO, także w ciągu 14 dni przed zastosowaniem buprenorfiny
- męczliwość mięśni
- majaczenie alkoholowe.

Dawkowanie Buprendal:
Zaleca się podawanie najmniejszej skutecznej dawki leku. U osób nie stosujących wcześniej opioidów, na początku kuracji systematycznie zwiększać dawkę buprenorfiny aplikowanej podjęzykowo przed rozpoczęciem leczenia preparatem. W zależności od dawki buprenorfiny w postaci tabletek podjęzykowych, potrzebnej do zagwarantowania odpowiedniego działania, można wybrać system transdermalny o następującej dawce. System transdermalny 35 µg/h: słabe opioidy, np. dihydrokodeina aplikowana doustnie 120-240 mg, tramadol stosowany pozajelitowo 100-200 mg, tramadol stosowany doustnie 150-300 mg oraz silne opioidy, np. buprenorfina stosowana pozajelitowo 0,3-0,6 mg, buprenorfina stosowana podjęzykowo 0,4-0,8 mg, morfina aplikowana pozajelitowo 10-20 mg, morfina aplikowana doustnie 30-60 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel