ALLUPOL tabletki

  • ALLUPOL jest preparatem oddziałującym na układ mięśniowo-szkieletowy. Ma działanie hamujące produkcję kwasu moczowego. Zastosowanie głównie w chorobach spowodowanych zbyt wysokim stężeniem kwasu moczowego we krwi.
  • ALLUPOL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
allopurinol (allopurinolum)

Wskazania:
Preparat zalecany pacjentom w chorobach, w których nastąpiło lub istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się odkładania kwasu moczowego lub moczanów. Schorzenia przy których może to nastąpić, to: choroby nowotworowe i zespoły mieloproliferacyjne z szybkim obrotem komórkowym, w których zwiększone stężenie moczanów występuje samoistnie lub wywołane jest leczeniem cytotoksycznym; kamica nerkowa; ostra nefropatia moczanowa; dna samoistna; kamica moczanowa; zaburzenia czynności niektórych enzymów prowadzące do nadprodukcji moczanów, np.: fosforybozylotransferazy adeninowej, glukozo-6-fosfatazy, syntetazy fosforybozylopirofosforanowej, amidotransferazy fosforybozylopirofosforanowej, fosforybozylotransferazy hipoksantynowo-guaninowej.

Działanie:
Preparat jest inhibitorem oksydazy ksantynowej. Allopurynol oraz jego podstawowy metabolit - oksypurynol, obniża ilość kwasu moczowego w osoczu i w moczu przez blokowanie aktywności oksydazy ksantynowej, enzymu katalizującego utlenianie hipoksantyny do ksantyny oraz ksantyny do kwasu moczowego. W przypadku niektórych pacjentów z hiperurykemią, poza blokowaniem katabolizmu puryn redukowane zostaje również produkowanie puryn de novo poprzez blokowanie na zasadzie sprzężenia zwrotnego fosforybozylotransferazy hipoksantynowo-guaninowej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na allopurynol lub pozostałe składniki preparatu

Dawkowanie Allupol:
Podawanie leku wymaga stosowania różnych dawek na poszczególnych etapach terapii, dlatego zaleca się konsultację z lekarzem w celu ustalenia indywidualnych dawek.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel