ATRACTIN tabletki powlekane

  • ATRACTIN to lek oddziałujący na układ sercowo naczyniowy. Za sprawą swoich właściwości podnosi stężenie dobrego cholesterolu oraz zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego, złego cholesterolu i trójglicerydów.
  • ATRACTIN tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
Lek o podstawowym zastosowaniu w terapii hipercholesterolemii. Obniża ilość cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL, trójglicerydów i apolipoproteiny B u dorosłych i dzieci powyżej 10 lat z hipercholesterolemią pierwotną i rodzinną oraz hiperlipidemią mieszaną. Stosowany w sytuacjach, gdy pozostałe sposoby leczenia niefarmakologicznego nie przynoszą efektów. Preparat można także stosować w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, jako lek przeciwdziałający incydentom sercowo-naczyniowym.

Działanie:
Preparat to kompetycyjny, sleketywny inhibitor reduktazy HMG-CoA, enzymu, który odpowiada za przekształcenie 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Atorwastatyna zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego (30-46%), cholesterolu-LDL (41-61%), apolipoproteiny B (34-50%) i triglicerydów (14-33%) oraz zwiększa stężenie cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1. Udowodniono, że obniżenie stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B zmniejsza ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych i śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych. Atorwastatyna obniża stężenie cholesterolu i lipoprotein w surowicy dzięki zatrzymaniu aktywności reduktazy HMG-CoA, czego skutkiem jest zmniejszenie syntezy cholesterolu w wątrobie, prowadząc do zwiększenia liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, nasilając tym sposobem wychwyt i katabolizm LDL. Zmniejsza produkcję LDL i liczbę cząsteczek LDL, wywołuje nasilone i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz korzystnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL. Zmniejsza stężenie cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy zazwyczaj nie reagowali na leczenie zmniejszające stężenie lipidów we krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub utrzymująca się zwiększona aktywność aminotransferaz w surowicy krwi, przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy, o niewyjaśnionej przyczynie
- ciąża, okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują odpowiednich metod zapobiegania ciąży

Dawkowanie Atractin:
Przed użyciem preparatu należy wcześniej ustanowić indywidualne dawkowanie podczas wizyty u lekarza specjalisty.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel