ARANESP rozxtwór do wstrzyknięć

  • ARANESP to preparat oddziałujący na krwe i układ krwiotwórczy. Posiada właściwości przeciwanemiczne i stosowany jest w leczeniu objawowej niedokrwistości towarzyszącej przewlekłej niewydolności nerek.
  • ARANESP rozxtwór do wstrzyknięć
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
darbepoetyna alfa (darbepoetinum alfa)

Wskazania:
Preparat ma dwa zastosowania:
- leczenie objawowej niedokrwistości u pacjentów przyjmujących chemioterapię w skutek choroby nowotworowej (z wyjątkiem nowotworów złośliwych pochodzenia szpikowego),
- leczenie objawowej niedokrwistości u pacjentów wywołanej przez przewlekłą niewydolność nerek.

Działanie:
Preparat, który pobudza erytropoezę w taki sam sposób, jak w przypadku endogennej erytropoetyny. Struktura cząsteczkowa innych reszt cukrowych jest taka sama jak u endogennego hormonu. Mimo różnic w strukturze cząsteczkowej, darbepoetyna alfa wykazuje wysoką swoistość wobec receptora dla erytropoetyny. Z uwagi na większą zawartość węglowodanów, stężenie darbepoetyny alfa w krążeniu utrzymuje się powyżej minimalnego stężenia stymulacji erytropoezy dłużej, niż po podaniu równoważnej dawki r-HuEPO. Dzięki temu dawkowanie darbepoetyny z mniejszą częstością umożliwia uzyskanie zbliżonej odpowiedzi biologicznej. Darbepoetyna alfa zawiera pięć łańcuchów węglowodanowych, których części N-końcowe są połączone wiązaniami sieciowymi, natomiast hormon endogenny i r-HuEPO zawierają trzy łańcuchy. U pacjentów z niewydolnością nerek całkowity czas półtrwania darbepoetyny alfa zawiera 21 h po wstrzyknięciu dożylnym i 73 h po wstrzyknięciu podskórnym.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na darbepoetynę alfa, r-HuEPO lub jakąkolwiek substancję pomocniczą
- niepoddające się leczeniu nadciśnienie tętnicze

Dawkowanie Aranep:
Stosowanie leku powinno przebiegać pod kontrolą lekarza, który ustali indywidualną dawkę odpowiednia do stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel