AZATHIOPRINE VIS tabletki

  • AZATHIOPRINE VIS jest preparatem przeciwnowotworowym i immunomodulującym. Poprzez swoje działanie hamuje odpowiedź immunologicznę. Stosowany w leczeniu chorób o podłożu autoimmunologicznym.
  • AZATHIOPRINE VIS tabletki
Producent: Vis
Skład: azatiopryna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
azatiopryna (azathioprinum)

Wskazania:
Preparat może być stosowany w skojarzeniu z innymi lekami lub w monoterapii, w dwóch przypadkach:
- po przeszczepieniu narządów - nerki, serce lub wątroby. Lek wydłuża okres życia przeszczepianych narządów oraz ma za zadanie zmniejszenie dawek kortykosteroidów niezbędnych po przeszczepieniu nerek,
- w chorobach o podłożu autoimmunologicznym: guzkowe zapalenie okołotętnicze, pęcherzyca zwyczajna - piodermia zgorzelinowa, toczeń rumieniowaty układowy, autoimmunologiczne przewlekłe zapalenie wątroby, ciężkie reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie skórno-mięśniowe, zapalenie wielomięśniowe, autoimmunologiczna niedokrwistość hemolityczna, przewlekła oporna plamica małopłytkowa.

Działanie:
Preparat jest pochodną imidazolowa 6-merkaptopuryny – lek immunosupresyjny. Sposób działania opiera się na uwolnieniu 6-merkaptopuryny, która działa jako antymetabolit puryn. Azatiopryna jest prolekiem. In vivo jest szybko przekształcana nieenzymatycznie do pochodnych imidazolowych, wykazujących pewien efekt immunosupresyjny. Z powodu właściwości azatiopryny, działanie terapeutyczne leku może pojawić się w późniejszym czasie, nawet po tygodniach lub miesiącach terapii. Dochodzi do blokowania wielu szlaków biosyntezy kwasów nukleinowych na licznych etapach, czego skutkiem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu komórek uczestniczących w wyznaczaniu i nasilaniu odpowiedzi immunologicznej. Zachodzi destrukcja kwasu deoksyrybonukleinowego przez wbudowanie w cząsteczkę DNA tioanalogów puryn.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na azatioprynę, 6-merkaptopurynę lub pozostałe składniki preparatu
- leukopenia
- niska aktywność metylotransferazy tiopurynowej (TPMT)
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Azathioprine:
Lek należy dostosować indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel