AXURA tabletki powlekane

  • AXURA to preparat oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu łagodzącym objawy choroby Alzheimera. Znalazł zastosowanie w niwelowaniu dolegliwości wywołanych chorobą Alzheimera.
  • AXURA tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek memantyny (memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Lek jest stosowany profilaktycznie leczeniu pacjentów z chorobą Alzheimera o średnim lub ciężkim nasileniu.

Działanie:
Zawarta w preparacie memantyna jest niekompetytywnym antagonistą receptora NMDA, zależnym od potencjału, o średnim powinowactwie. Modyfikuje skutki patologicznie podwyższonego stężenia glutaminianu, które mogą prowadzić do zaburzenia czynności neuronów. Po zażyciu doustnym bezwzględna biodostępność memantyny osiąga około 100%. Największe stężenie we krwi zachodzi pomiędzy 3. a 8. godziną od podania leku. Memantyna łączy się z białkami osocza w około 45%. Około 80% memantyny występuje w krążeniu w postaci niezmienionej. Podstawowymi metabolitami są N-3,5-dimetylo-gludantan, mieszanina izomerów 4- i 6-hydroksy-memantyny i 1-nitrozo-3,5-dimetylo-adamantan. Metabolity te nie posiadają działania antagonistycznego wobec NMDA. Memantyna jest wydalana z organizmu głównie z moczem. W nerkach ma miejsce proces przenikania zwrotnego z kanalików, prawdopodobnie przy udziale białek uczestniczących w transporcie kationów. W przypadku alkalizacji moczu szybkość wydalania memantyny przez nerki może ulec 7-9-krotnemu zwolnieniu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Axura:
Doustnie. Początkowa dobowa dawka wynosi w pierwszym tygodniu wynosi 5 mg. Następnie należy każdą kolejną dawkę zwiększać co 7 dni, dochodząc do 20 mg na dobę w czwartym tygodniu terapii. W przypadku pojawienia się działań niepożądanych dawkę należy zmniejszyć. Okres całej terapii powinien być pod kontrolą lekarza specjalisty, który ma doświadczenie w tego typu leczeniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel