CEZARIUS tabletki

  • CEZARIUS jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwpadaczkowym. Zastosowanie w terapii napadów padaczkowych częściowych lub wtórnie uogólnionych.
  • CEZARIUS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lewetiracetam (levetiracetam)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w:
- monoterapii w leczeniu napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u pacjentów w wieku od 16 lat z nowo rozpoznaną padaczką,
- terapii wspomagającej w leczeniu napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną; w leczeniu napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych, dzieci i niemowląt w wieku od 1 miesiąca z padaczką; w leczeniu napadów mioklonicznych u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną.

Działanie:
Preparat jest pochodną pirolidonu o właściwościach przeciwpadaczkowych. Sposób działania lewetyracetamu nie do końca jest zbadany, wydaje się być odmienny od mechanizmu działania dostępnych obecnie leków przeciwpadaczkowych. Działanie przeciwdrgawkowe u ludzi, zarówno w padaczce z napadami uogólnionymi jak i częściowymi, wykazało szerokie spektrum farmakologicznego profilu działania lewetyracetamu. Badania in vitro i in vivo wykazały, że lewetyracetam nie zmienia głównych cech komórki ani prawidłowych procesów neurotransmisji. Badania in vitro ujawniły, że lewetyracetam oddziałuje na stężenie Ca2+ w neuronach, częściowo hamując prądy Ca2+ typu N oraz ograniczając uwalnianie jonów Ca2+ zgromadzonych wewnątrz neuronów. Ponadto po części znosi indukowane przez cynk i beta-karboliny blokowanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę. Lewetyracetam powoduje ochronę przed drgawkami w licznych zwierzęcych modelach napadów padaczkowych częściowych i pierwotnie uogólnionych, nie działa drgawkotwórczo. Podstawowy metabolit nie jest aktywny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewetyracetam, związki pochodne pirolidonów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Cezarius:
Zalecane jest dostosowanie indywidualnego dawkowania w czasie terapii preparatem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel