CONTRACID tabletki

  • CONTRACID jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy o działaniu obniżającym wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Stosowany głównie w chorobach wynikających z nadmiernej produkcji kwasu solnego w żołądku.
  • CONTRACID tabletki
Producent: Farma Projekt
Skład: pantoprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pantoprazol (pantoprazolum)

Wskazania:
Lek ma szerokie zastosowanie w chorobach przewodu pokarmowego:
- tabletki 20 mg: długotrwałe leczenie i zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku; przeciwdziałanie wrzodom żołądkowo-dwunastniczym spowodowanym przez nieselektywne niesteroidowe leki przeciwzapalne u pacjentów z grupy ryzyka, u których wymagana jest kontynuacja leczenia lekami z grupy NLPZ; terapia lekkiej choroby refluksowej i związanych z nią objawów, które uniemożliwiają długotrwałą terapię wykorzystującą leczenie typu "na żądanie" i przeciwdziałanie nawrotom objawów,
- tabletki 40 mg: eradykacja Helicobacter pylori w połączeniu z antybiotykami u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy; choroba wrzodowa żołądka; umiarkowane i ciężkie refleksowe zapalenie przełyku; zespół Zollingera-Ellisona; choroba wrzodowa dwunastnicy oraz inne stany chorobowe związane z nadmiernym wydzielaniem soku żołądkowego.

Działanie:
Pantoprazol jest preparatem, który przy pomocy charakterystycznego oddziaływania na pompę protonową w komórkach okładzinowych blokuje produkcję kwasu solnego w żołądku. Jest przekształcany do postaci czynnej w środowisku kwaśnym, w świetle kanalików komórek okładzinowych, w których blokuje aktywność H+/K+ - ATP-azy, czyli ostatni etap produkcji kwasu solnego w żołądku. Terapia pantoprazolem zmierza do obniżenia kwasowości treści żołądkowej oraz podwyższenia produkcji gastryny w stopniu proporcjonalnym do obniżenia kwasowości.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych
- dzieci do 12 rż.
- nie stosować jednocześnie z atazanawirem
- ze względu na brak odpowiednich danych o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania pantoprazolu w leczeniu skojarzonym, u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością wątroby lub nerek nie należy stosować preparatu w leczeniu skojarzonym w celu eradykacji Helicobacter pylori u tych pacjentów

Dawkowanie Contracid:
Zaleca się indywidualne dostosowanie dawkowania z powodu szerokiego zastosowania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel