CONCORAM tabletki

  • CONCORAM to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Przypisywany pacjentom w terapiach leczących nadciśnienie tętnicze krwi.
  • CONCORAM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
fumaran bisoprololu, amlodypina (bisoprololi fumaras, amlodipinum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w profilaktyce nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Preparat dwuskładnikowy zawierający bisoprolol i amlodypinę. Amlodypina jest antagonistą wapnia należącym do klasy dihydropirydyny. Blokuje napływ jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego i mięśni gładkich naczyń. Sposób działania przeciwnadciśnieniowego amlodypiny bierze się z natychmmiastowego działania zwiotczającego mięśnie gładkie naczyń. Obniża niedotlenienie mięśnia serca na dwa sposoby: rozszerza duże tętnice i tętniczki wieńcowe zarówno w obszarach niezmienionych, jak i zmienionych w skutek niedokrwienia - działanie to zwiększa zaopatrzenie w tlen; rozszerza tętniczki obwodowe, zmniejszając w ten sposób całkowity opór obwodowy - ponieważ częstość skurczów serca pozostaje niezmieniona działanie to zmniejsza zużycie energii przez mięsień sercowy i jego zapotrzebowanie na tlen. Bisoprolol jest wysoce selektywnym lekiem hamującym receptory ß1-adrenergiczne, nie posiadającym wewnętrznego działania agonistycznego i podstawowych właściwości stabilizujących błonę komórkową. Wykazuje słabe podobieństwo do receptorów ß2 mięśni gładkich oskrzeli i naczyń oraz do receptorów ß2 związanych z regulacją metabolizmu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amlodypinę, pochodne dihydropirydyny, bisoprolol lub pozostałe składniki preparatu
- amlodypina: ciężkie niedociśnienie tętnicze, wstrząs (w tym wstrząs kardiogenny), zwężenie drogi odpływu z lewej komory serca (np. zwężenie zastawki aorty dużego stopnia), niestabilna hemodynamicznie niewydolność serca po zawale mięśnia sercowego
- bisoprolol: ostra niewydolność serca lub okresy niewydolności serca, które wymagają dożylnego stosowania leków o działaniu inotropowym dodatnim, wstrząs kardiogenny, blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub IIIst. (bez wszczepionego stymulatora serca), zespół chorego węzła zatokowego, blok zatokowo-przedsionkowy, bradykardia (częstość pracy serca <60 skurczów/min) przed rozpoczęciem terapii, niedociśnienie tętnicze (skurczowe ciśnienie tętnicze <100 mmHg), ciężka astma oskrzelowa lub ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc, ciężka postać choroby zarostowej tętnic obwodowych lub zespołu Raynauda, nieleczony guz chromochłonny nadnerczy, kwasica metaboliczna

Dawkowanie Concoram:
Doustnie. Zalecana dawka zawiera 1 tabletkę na dobę o takiej samej sile działania co wcześniej przyjmowany lek.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel