CONCERTA tabletki

  • CONCERTA to preparat oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu wspomagającym poprawę uwagi i zdolność koncentracji oraz zmniejszającym zachowania impulsywne. Stosowany w terapiach leczenia ADHD.
  • CONCERTA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek metylofenidatu (metylophenidati hydrochloridum)

Wskazania:
Preparat ma zastosowanie w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) u dzieci w wieku 6 lat i starszych, gdy inne metody leczenia farmakologicznego nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Działanie:
Preparat o łagodnym działaniu stymulującym o.u.n. Sposób działania terapeutycznego w Zespole Nadpobudliwości Ruchowej z Deficytem Uwagi (ADHD) nie jest znany. Prawdopodobnie metylofenidat hamuje wychwyt zwrotny noradrenaliny i dopaminy przez neuron presynaptyczny oraz podnosi poziom uwalniania monoamin do przestrzeni pozaneuronalnej. Metylofenidat jest racemicznym połączeniem złożonym z izomerów lewoskrtnych i prawoskrętnych. Izomer prawoskrętny jest bardziej aktywny farmakologicznie niż izomer lewoskrętny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na metylofenidat lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- jaskra
- guz chromochłonny nadnerczy
- w czasie stosowania nieselektywnych i nieodwracalnych inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) lub w ciągu minimum 14 dni od odstawienia tych leków, z powodu ryzyka przełomu nadciśnieniowego
- nadczynność tarczycy lub tyreotoksykoza
- występowanie obecnie lub w przeszłości ciężkiej depresji, anoreksji, skłonności samobójczych, objawów psychotycznych, ciężkich zaburzeń nastoju, manii, schizofrenii albo zaburzeń psychopatycznych i(lub) osobowości z pogranicza (borderline)
- występowanie obecnie lub w przeszłości ciężkiej lub epizodycznej (typ I) choroby afektywnej dwubiegunowej (która nie była dobrze kontrolowana)
- wcześniejsze zaburzenia układu sercowo-naczyniowego: ciężkie nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, zarostowa choroba tętnic, choroba niedokrwienna serca, wrodzone zaburzenia hemodynamiczne, kardiomiopatia, zawał mięśnia sercowego, potencjalnie zagrażające życiu zaburzenia rytmu, kanałopatie (zaburzenia spowodowane dysfunkcją kanałów jonowych)
- wcześniej istniejące zaburzenia naczyń mózgowych, tętniak mózgu, anomalie naczyniowe w tym zapalenie naczyń lub udar

Dawkowanie Concerta:
Konieczne jest ustalenie indywidualnej dawki przez lekarza specjalistę, który będzie nadzorował przebieg całej terapii.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel