CLORANXEN tabletki

  • CLORANXEN to preparat stosowany w psychiatrii, oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy. Posiada dzianie uspakajające, przeciwdrgawkowe, nasenne i przeciwlękowe. Wskazany w różnego rodzaju stanach lękowych powodujących m.in. napięcie.
  • CLORANXEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
klorazepat dipotasowy (dikalii clorazepas)

Wskazania:
Preparat należy stosować w zespole abstynencji w uzależnieniu alkoholowym – majaczenie alkoholowe, stany predeliryjne; krótkookresowe terapie stanów lęku i niepokoju, doraźnie wspomagająco w przebiegu nerwicy. Leczenie należy podjąć tylko w sytuacjach, gdy stan pacjenta jest znacznie pogorszony z powodu dolegliwości.

Działanie:
Preparat to pochodna benzodiazepiny o działaniu przeciwlękowym. W większych ilościach ma również działanie nasennie, uspokajające, przeciwdrgawkowo oraz miorelaksacyjnie. Sposób działania piera się na podwyższeniu podobieństwa GABA do receptorów GABAA, co prowadzi do nasilenia presynaptycznych i postsynaptycznych procesów blokowania w ośrodkowym układzie nerwowym. Po zażyciu doustnym klorazepan podlega szybkiej przemianie do nordiazepamu i w tej postaci przenika niemal całkowicie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na klorazepan, inne benzodiazepiny lub pozostałe składniki preparatu
- miastenia
- ciężka niewydolność oddechowa
- zespół bezdechu sennego
- ciężka niewydolność wątroby
- jaskra z wąskim kątem przesączania
- dzieci poniżej 12 lat

Dawkowanie Cloranxen tabletki:
Doustnie. Standardowa dobowa dawka na początku powinna zawierać 5 mg. Dawkę należy stopniowo zwiększać do maksymalnie 30 mg na dobę. Stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem, szczególnie dotyczy to podawania leku dzieciom.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel