CONVULEX syrop

  • CONVULEX jest preparatem mającym wpływ na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwdrgawkowych. Jego podstawowym zastosowaniem jest leczenie różnych przypadków padaczki.
  • CONVULEX syrop
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas walproinowy (acidum valproicum)

Wskazania:
Zastosowanie w profilaktyce pierwotnych napadów padaczkowych uogólnionych: napady nieświadomości, napady miokloniczne i atoniczne, napady kloniczne, toniczne, toniczno-kloniczne, a także częściowych napadów padaczkowych, które są lub nie są uogólnione.

Działanie:
Lek o działaniu przeciwdrgawkowym. Działanie psychotropowe kwasu walproinowego powoduje lepszą koordynację wzrokowo-motoryczną oraz poprawia zdolność koncentracji. Mechanizm działania powiązany jest z wpływem na metabolizm kwasu gamma-aminomasłowego (GABA). Dzięki aktywacji dekarboksylazy kwasu glutaminowego i zatrzymaniu GABA-aminotransferazy zachodzi zdecydowane zwiększenie stężenia GABA w pęcherzykach synaptycznych i szczelinie międzysynaptycznej. GABA zatrzymuje wyładowania presynaptyczne i postsynaptyczne, przez co zapobiega uogólnieniu się wyładowań.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na kwas walproinowy, walproinian sodu lub pozostałe składniki preparatu
- ostre i przewlekłe zapalenie wątroby, przebyte ciężkie zapalenie wątroby (zwłaszcza polekowe), ciężkie zapalenie wątroby w wywiadzie rodzinnym
- porfiria

Dawkowanie Convulex syrop:
Zaleca się przed zażyciem leku skonsultować z lekarzem prowadzącym i dostosować dawkowanie do potrzeb pacjenta. Należy zachować ostrożnośc przy dawkowaniu leku u dzieci. Preparat można stosować zarówno w monoterapii, jak i skojarzeniu z innymi lekami.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel