CO-PRENESSA tabletki

  • CO-PRENESSA to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi oraz zmniejszający przerost mięśnia lewej komory. Stosowany jest w nadciśnieniu tętniczym.
  • CO-PRENESSA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
peryndopryl, indapamid (perindoprilum, indapamidum)

Wskazania:
Zastosowanie w leczeniu:
- pierwotnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których połączona terapia peryndoprylem i indapamidem, w identycznych dawkach, pozwoliło uzyskać kontrolę ciśnienia tętniczego,
- samoistnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których monoterapia peryndoprylem nie pozwala uzyskać prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego.

Działanie:
Preparat hipotensyjny, składający się z inhibitora ACE (peryndopryl) oraz leku moczopędnego (indapamid). Preparat odznacza się addytywnym synergizmem działania przeciwnadciśnieniowego obu jego związków. Indapamid jest pochodną sulfonamidową o działaniu farmakologicznym podobnym do diuretyków tiazydowych. Blokuje resorpcję zwrotną sodu w kanalikach drugorzędowych kory nerek. Potęguje wydalanie sodu i chlorków z moczem oraz w nieznacznym stopniu wydalanie potasu i magnezu, podnosząc tym mechanizmem produkcję moczu i wywierając działanie przeciwnadciśnieniowe. Preparat złożony jest biorównoważny równoczesnemu podaniu oddzielnych składników leku. Peryndopryl jest przekształcany w czynny metabolit - peryndoprylat, który jest inhibitorem ACE - enzymu katalizującego przemianę angiotensyny I do angiotensyny II, jak również rozpad bradykininy. Zablokowanie aktywności ACE powoduje: obniżenie produkcji aldosteronu, zwiększenie aktywności reninowej osocza, obniżenie całkowitego oporu obwodowego podczas leczenie długookresowego, przy czym działanie to jest najbardziej nasilone w łożysku naczyniowym mięśni i nerek i nie towarzyszy mu zatrzymanie sodu i wody ani odruchowa tachykardia. Maksymalne działanie przeciwnadciśnieniowe pojawia się po 4-6 h po zażyciu pojedynczej dawki i trwa przynajmniej przez 24 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl lub inne inhibitory ACE, indapamid lub inne sulfonamidy oraz pozostałe składniki preparatu
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie (obrzęk Quinckego) związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami ACE
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- encefalopatia wątrobowa
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min - tabl. 2/0,625 mg, 4/1,25 mg; klirens kreatyniny <60 ml/min - tabl. 8/2,5 mg)
- pacjenci dializowani
- hipokaliemia
- nieleczona, niewyrównana niewydolnością serca
- nie zaleca się leczenia skojarzonego z innymi niż przeciwarytmiczne lekami, które wywołują częstoskurcz komorowy typu torsade de pointes
- II i III trymestr ciąży
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Co-Prenessa:
Doustnie. 1 tabletka na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel