CO-AMLESSA tabletki

  • CO-AMLESSA jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy. Poprzez swoje działanie obniża ciśnienie tętnicze krwi, zmniejsza obciążenie serca oraz ma właściwości moczopędne. Ma zastosowanie głównie w leczeniu nadciśnienia tętniczego.
  • CO-AMLESSA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amlodypina, indapamid, peryndopryl erbuminu (amlodipinum, indapamidum, peryndoprilum erbuminum)

Wskazania:
Preparat stosowany w terapii zastępczej w leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego wobec pacjentów, którzy już wcześniej byli leczeni peryndoprylem/indapamidem oraz amlodypiną w tych samych dawkach co w leku złożonym.

Działanie:
Inhibitor angiotensyny i konwertazy, antagonista wapnia oraz lek moczopędny. Indapamid to pochodna sulfonamidowa z pierścieniem indolowym, farmakologicznie pokrewna diuretykom tiazydowym. Blokuje reabsorbcję sodu w dystalnych kanalikach nerkowych. Podwyższa to wydalanie sodu i chlorków w moczu, a w mniejszym stopniu wydalanie potasu i magnezu, podnosząc przez to produkcję moczu, co daje efekt przeciwnadciśnieniowy. Amlodypina blokuje napór jonów wapnia do mięśni serca i naczyń. Amlodypina rozszerza tętniczki obwodowe, co obniża całkowity opór obwodowy; odciążenie serca obniża zużycie energii przez mięsień sercowy oraz zapotrzebowanie na tlen. Amlodypina prawdopodobnie rozszerza także główne tętnice wieńcowe oraz tętniczki wieńcowe; rozszerzenie naczyń zwiększa dopływ tlenu do mięśnia sercowego u pacjentów z napadem dławicy piersiowej typu Prinzemetala. Peryndopryl jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę I do angiotensyny II. Zablokowanie aktywności ACE prowadzi do: zmniejszenie produkcji aldosteronu, zwiększenia aktywności reniny w osoczu na skutek obniżenia odpowiedzi negatywnej ze strony aldosteronu, zmniejszenia całkowitego oporu naczyń obwodowych ze zwiększoną aktywnością łożyska naczyniowego mięśni i nerek, bez towarzyszącego zahamowania soli i wody w organizmie lub odruchowego przyspieszenia akcji serca, w przypadku leczenia długookresowego. Peryndopryl wyrównuje pracę serca za sprawą rozszerzania naczyń oraz zmniejszenia całkowitego oporu naczyń obwodowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl lub jakikolwiek inny inhibitor ACE, indapamid lub jakikolwiek inny sulfonamid, amlodypinę lub jakąkolwiek inną dihydropirydynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- obrzęk naczynioruchowy związany z wcześniejszym przyjmowaniem inhibitorów ACE
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- ciężkie niedociśnienie
- wstrząs
- zwężenie drogi odpływu z lewej komory
- ciężkie zaburzenia czynności nerek
- encefalopatia wątrobowa
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- hipokaliemia
- generalnie nie jest wskazane stosowanie z lekami przeciwarytmicznymi wywołującymi zaburzenia rytmu serca typu torsade de pointes
- II i III trymestr ciąży
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Co-Amlessa:
Doustnie. 1 tabletka na dobę. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel