CROSUVO tabletki

  • CROSUVO jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm. Poprzez swoje właściwości zmniejsza poziom "złego" cholesterolu (LDL) oraz zapobiega rozwojowi i powikłaniom miażdżycy.
  • CROSUVO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rozuwastatyna (rosuvastatinum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w leczeniu pierwotnej hipercholesterolemii lub mieszanej dyslipidemii, wspomagająco przy diecie, gdy ta jest niewystarczająca, a inne metody leczenia niefarmakologicznego nie przynoszą oczekiwanych efektów. Przeciwdziałanie dużym zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia takiego zdarzenia po raz pierwszy, razem z działaniami mającymi na celu ograniczenie innych czynników ryzyka. Również rodzinna homozygotyczna hipercholesterolemia wspomagająco przy diecie i innych metodach leczenia obniżającego ilość lipidów.

Działanie:
W preparacie zawarta jest rozuwastatyna, która jest wybiórczym i kompetycyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, enzymu ograniczającego szybkość przemiany 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora cholesterolu. Podnosi stężenie receptorów dla LDL na powierzchni komórek wątroby, co ułatwia wychwytywanie i katabolizm LDL, blokuje produkcję VLDL w wątrobie, prowadząc do obniżenia stężenia całkowitego LDL i VLDL.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby, w tym niewyjaśniona, trwale zwiększona aktywność aminotransferaz w surowicy i ponad 3-krotne zwiększenie powyżej górnej granicy normy aktywności jednej z nich
- ciężkie zaburzenia czynności nerek
- miopatia
- jednoczesne stosowanie cyklosporyny
- ciąża, okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym niestosujące skutecznych metod zapobiegania ciąży
- stosowanie preparatu w dawce 40 mg jest przeciwwskazane u pacjentów z czynnikami predysponującymi do występowania miopatii lub rabdomiolizy; należą do nich: umiarkowane zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <60 ml/min), niedoczynność tarczycy, genetycznie uwarunkowane choroby mięśni u pacjenta lub członków jego rodziny, wystąpienie objawów uszkodzenia mięśni po zastosowaniu innego inhibitora reduktazy HMGCoA lub leku z grupy fibratów, nadużywanie alkoholu, sytuacje, w których może dojść do zwiększenia stężenia leku we krwi, pochodzenie z Azji, jednoczesne stosowanie leków z grupy fibratów

Dawkowanie Crosuvo:
Doustnie. Zaleca się dostosować indywidualne dawkowanie na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel