Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

DIAGEN tabletki

  • DIAGEN jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm, o właściwościach obniżających poziom cukru we krwi, zwiększających wrażliwość komórek na insulinę oraz zwiększających wydzielanie insuliny.
  • DIAGEN tabletki
Producent: Generics
Kategoria:Cukrzyca
Skład: gliklazyd
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
gliklazyd (gliclazidum)

Wskazania:
Wspomagająco w leczeniu cukrzycy insulinoniezależnej, kiedy dieta oraz pozostałe metody niefarmakologiczne nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Działanie:
Preparat zażywany doustnie - hipoglikemizujący z klasy pochodnych sulfonylomocznika. Zawarty w leku gliklazyd obniża ilość glukozy we krwi pobudzając wytwarzanie insuliny przez komórki beta wysp Langerhansa. Podniesione poposiłkowe wytwarzanie insuliny i białka C utrzymuje się po 2 latach leczenia. W cukrzycy typu 2, gliklazyd przywraca wczesny wzrost wytwarzania insuliny w obecności glukozy i potęguje drugą fazę wytwarzania insuliny. Zmniejsza proces formowania się mikrozakrzepów w dwóch mechanizmach, które mogą leżeć u podstaw powikłań cukrzycy: przez wpływ na aktywność fibrynolityczną śródbłonka naczyń przez zwiększenie aktywności tkankowego aktywatora plazminogenu (tPA); przez częściowe hamowanieblokowanie agregacji i adhezji płytek przez zmniejszenie aktywności markerów płytek (beta-tromboglobulina, tromboksan B2). Ponadto preparat oddziałuje na naczynia - ma działanie hemowaskularne. Ważny wzrost wytwarzania insuliny zachodzi jako odpowiedź na stymulację indukowaną posiłkiem lub glukozą.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na gliklazyd, inne pochodne sulfonylomocznika, sulfonamidy lub którąkolwiek z substancji pomocniczych
- cukrzyca typu 1
- stan przedśpiączkowy lub śpiączka cukrzycowa, ketoza i kwasica cukrzycowa
- ciężka niewydolność nerek lub wątroby (w tych przypadkach zaleca się stosowanie insuliny)
- leczenie mikonazolem
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Diagen:
Doustnie. Standardowa dawka zawiera od 1 do 4 tabletek zażywanych raz na dobę. Zaleca się dostosowanie indywidualnego dawkowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel