DOXANORM tabletki

  • DOXANORM to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy oraz układ moczowo-płciowy i hormony płciowe. Poprzez swoje właściwości zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego i obniża ciśnienie tętnicze krwi.
  • DOXANORM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
metanosulfonian doksazosyny (doxazosini mesilas)

Wskazania:
Lek wskazany w leczeniu objawowym łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego (w monoterapii oraz skojarzeniu z innymi środkami).

Działanie:
Preparat zawiera doksazosynę, która jest selektywnym i kompetycyjnym antagonistą receptorów alfa1-adrenergicznych. Poprzez hamowanie receptora wokół naczyń obwodowych, doksazosyna powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, rozszerzenie naczyń i spadek oporu obwodowego. Usprawnia także proces oddawania moczu i redukuje dolegliwości u pacjentów z objawowym łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (prawdopodobnie poprzez selektywne hamowanie receptorów alfa1-adrenergicznych w warstwach mięśni gładkich gruczołu krokowego i szyjki pęcherza moczowego). Po rozpoczęciu terapii następuje powolne obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, co może wywołać pojawienie się zaburzeń ortostatycznych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na doksazosynę, inne pochodne chinazoliny lub na inne składniki preparatu
- niedociśnienie ortostatyczne lub niedociśnienie tętnicze, także w wywiadzie

Dawkowanie Doxanorm:
Doustnie:
- łagodny rozrost gruczołu krokowego: terapię należy zacząć od zażywania 1 mg 1x na dobę. Następnie, o ile jest to potrzebne, dawkę można stopniowo zwiększać, podwajając ją – maksymalnie do 8 mg na dobę,
- nadciśnienie tętnicze: terapię należy zacząć od zażywania 1 mg 1x na dobę. Następnie, o ile jest to potrzebne, dawkę można stopniowo zwiększać, podwajając ją – maksymalnie do 16 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel