DELMUNO tabletki powlekane

  • DELMUNO to złożony preparat doustny o właściwościach hipotensyjnych. Dzięki zawartości antagonisty kanału wapniowego i inhibitora ACE skutecznie obniża ciśnienie tętnicze krwi.
  • DELMUNO tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
felodypina (Felodipinum), ramipryl (Ramiprilum)

Wskazania:
Lek zaleca się wykorzystywać w celu obniżenia nadciśnienia samoistnego u osób otrzymujących takie same dawki felodypiny i ramiprylu jak zawarte w preparacie.

Działanie:
Lek zaliczany jest do szerokiej kategorii preparatów przeciwnadciśnieniowych charakteryzujących się synergicznym działaniem dwóch składników - antagonisty kanału wapniowego powodującego rozszerzenie łożyska tętniczego oraz inhibitora ACE rozszerzającego łożyska tętnicze i żylne. Felodypina działa antagonistycznie wobec wapnia. Zmniejsza ciśnienie tętnicze krwi w wyniku ograniczenia oporu naczyń obwodowych. Charakteryzuje się znaczną wybiórczością w stosunku do mięśni gładkich drobnych tętniczek. Ramipryl to prolek, ulegający hydrolizie do czynnego metabolitu - ramiprylatu, silnego, długo działającego inhibitora ACE - enzymu, odpowiadającego za katalizowanie modyfikacji angiotensyny I do silnie zwężającej naczynia krwionośne angiotensyny II. Stosowanie ramiprylu przyczynia się do ograniczenia poziomu angiotensyny II w osoczu, wzrostu czynności reninowej osocza oraz zmniejszenia produkcji aldosteronu. Ogranicza opory obwodowe prowadząc do spadku ciśnienia tętniczego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- obrzęk naczynioruchowy
- stany niestabilne hemodynamicznie
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. albo IIIst.
- poważne zaburzenia czynności wątroby, nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 20 ml/min) oraz konieczność dializowania
- hemodynamicznie zwężenie tętnic nerkowych: obustronne albo jednostronne przy jednej aktywnej nerce
- ciąża i okres laktacji
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów ACE oraz pozaustrojowych procedur leczniczych, w przypadku których krew może mieć kontakt z ujemnie naładowanymi powierzchniami

Dawkowanie Delmuno:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 1 tabl. x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel