DEPREXOLET tabletki

  • DEPREXOLET to lek przeznaczony do stosowania doustnego. Dzięki zawartości chlorowodorku mianseryny wykazuje właściwości przeciwdepresyjne. Ponadto działa uspokajająco i nasennie.
  • DEPREXOLET tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek mianseryny (Mianserini hydrochloridum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie preparatu w ramach leczenia zespołu depresyjnego.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Jest czteropierścieniowym lekiem przeciwdepresyjnym, zaliczanym do grupy pochodnych pirazynoazepiny. Charakteryzuje się ponadto właściwościami uspokajającymi. Mechanizm działania leku opiera się na zatrzymywaniu noradrenergicznego receptora presynaptycznego alfa2 oraz ośrodkowych receptorów serotoninowych 5-HT1c, 5-HT2 i 5-HT3. Uzyskane w wyniku przemian metabolicznych substancji czynnej składniki: - 8-hydroksymianseryna i demetylomianseryna, posiadają słabe działanie inhibicyjne wobec doneuronalnego wychwytu noradrenaliny. Złagodzenie objawów depresyjnych obserwuje się po kilku dniach leczenia, natomiast poprawę kliniczną stwierdza się przeważnie po kilku tygodniach. W początkowej fazie kuracji może ma mieć względnie silne działanie sedacyjne i nasenne, będące przede wszystkim skutkiem zatrzymywania receptorów histaminowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- stan pobudzenia maniakalnego
- okres laktacji
- ciężkie uszkodzenie wątroby
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO (oraz 14 dni po ich odstawieniu)

Dawkowanie Deprexolet:
Stosować doustnie. Leczenie rozpoczynać od dawki wynoszącej 30 mg/24h w pojedynczej dawce wieczornej albo w dawkach podzielonych. W ramach podtrzymywania przeważnie stosuje się 30-90 mg/24h. Niektórzy pacjenci mogą wymagać większych dawek preparatu. Najlepiej stosować lek w dawkach podzielonych do 200 mg/24h. Podczas leczenia depresji nie należy stosować dawki większej niż 120 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel