DEPREXETIN kapsułki

  • DEPREXETIN to preparat o właściwościach przeciwdepresyjnych. Działa na bazie fluoksetyny, czyli inhibitora wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Przeznaczony do stosowania doustnego.
  • DEPREXETIN kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
fluoksetyna (Fluoxetinum)

Wskazania:
Stosować w przypadku zaburzeń depresyjnych, nerwicy natręctw oraz żarłoczności psychicznej (bulimii).

Działanie:
Preparat ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do grupy leków przeciwdepresyjnych. Stanowi wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Zawarta w nim fluoksetyna działa w wyniku zatrzymania wychwytu zwrotnego serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym, czego skutkiem jest wzrost ilości serotoniny w szczelinie synaptycznej. Substancja czynna nie posiada powinowactwa do receptorów serotoninergicznych, histaminergicznych H1, dopaminergicznych ani też alfa- i beta-adrenergicznych. Nie posiada również powinowactwa do receptorów muskarynowych i receptorów GABA. Po zastosowaniu doustnym ulega prawie całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki leku
- pobudzenie maniakalne podczas leczenia fluoksetyną
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO oraz nieselektywnych inhibitorów MAO (oraz 14 dni po ich odstawieniu)

Dawkowanie Deprexetin:
Stosować doustnie. W przypadku zaburzeń depresyjnych stosować 20 mg/24h. Przy nerwicy natręctw: stosować 20-60 mg/24h. Lek należy przyjmować w dawce 20 mg/24h, rano. Jeżeli po kilku tygodniach (4 tyg. albo dłużej) zażywania preparatu w początkowej dawce 20 mg nie stwierdza się klinicznej poprawy, dawkę można zwiększyć do 40 mg (maksymalnie do 80 mg/24h). W przypadku bulimii należy stosować : zalecana dawka dobowa wynosi 60 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel