DIABREZIDE tabletki

  • DIABREZIDE przyczynia się do obniżenia poziomu glukozy we krwi oraz zwiększenia wydzielania insuliny. Lek powoduje wzrost wrażliwości komórek na insulinę. Działa na bazie gliklazydu.
  • DIABREZIDE tabletki
Producent: Molteni
Kategoria:Cukrzyca
Skład: gliklazyd
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
gliklazyd (Gliclazidum)

Wskazania:
Lek należy stosować w przypadku cukrzycy typu 2 (insulinoniezależnej) u pacjentów dorosłych, gdy stosowanie właściwej diety, aktywność fizyczna oraz ograniczenie masy ciała nie są czynnikami wystarczającymi do uregulowania poziomu cukru we krwi.

Działanie:
Preparat jest lekiem hipoglikemizującym pochodzącym z grupy pochodnych sulfonylomocznika. Zawiera gliklazyd, którego działanie opiera się na pobudzaniu komórek beta trzustki do uwalniania endogennej insuliny w I jak oraz w II fazie wydzielania. Działanie pozatrzustkowe polega na przywróceniu sensytywności tkanek obwodowych na insulinę w wyniku ograniczenia produkcji glukozy w wątrobie, wzroście klirensu glukozy i zwiększeniu czynności syntazy glikogenu w mięśniach szkieletowych. Prawdopodobnie wymienione skutki nie są wynikiem działania na liczbę, powinowactwo oraz funkcję receptorów insulinowych. Substancja czynna posiada określone właściwości hematologiczne. Ogranicza przylegania i agregację trombocytów, powoduje wzrost uwalniania aktywatorów plazminogenu w komórkach ścian naczyń oraz ogranicza ilość wolnych rodników, wywołując wzrost czynności dysmutazy nadtlenkowej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- cukrzyca typu 1
- stan przedśpiączkowy albo śpiączka cukrzycowa
- stan w którym stężenie ciał ketonowych we krwi jest większe niż stężenie glukozy
- kwasica cukrzycowa
- zaburzenia wydolności nerek albo wątroby
- stosowanie mikonazolu
- okres laktacji

Dawkowanie Doabrezide:
Stosować doustnie. U osób dorosłych rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 40-80 mg/24h, przed śniadaniem. Jeżeli jest taka potrzeba, dawkę można zwiększać o 40-80 mg co 1-2 tygodnie, aż do osiągnięcia zadowalającej kontroli metabolicznej. Nie stosować więcej niż 320 mg/24h. W ramach podtrzymywania przeważnie stosuje się 80-160 mg w dwóch dawkach podzielonych (przed śniadaniem i przed kolacją).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel