ESCITALOPRAM PHARMASWISS tabletki powlekane

  • ESCITALOPRAM PHARMASWISS to lek zawierający escytalopram, czyli inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny. Przyczynia się do złagodzenia stanów depresyjnych oraz lękowych.
  • ESCITALOPRAM PHARMASWISS tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
escitalopram (Escitalopramum)

Wskazania:
Preparat stosować w przypadku epizodów ciężkiej depresji oraz w celu leczenia fobii społecznej, lęku napadowego z agorafobią bądź bez agorafobii i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny. Escytalopram nie wykazuje powinowactwa albo posiada niewielkie powinowactwo do znacznej liczby receptorów, także receptorów 5-HT1A, 5-HT2, DA D1 i D2, cholinergicznych receptorów muskarynowych, receptorów alfa1-, alfa2- i beta-adrenergicznych oraz receptorów histaminowych H1, receptorów benzodiazepinowych i receptorów opioidowych. Po zastosowaniu doustnym substancja czynna ulega prawie całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego, (bez względu na jedzenie).

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- wydłużenie odstępu QT bądź wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT
- jednoczesne przyjmowanie innych środków powodujących wydłużenie odstępu QT
- równoczesne przyjmowanie nieselektywnych, nieodwracalnych inhibitorów MAO
- równoczesne stosowanie odwracalnych inhibitorów MAO-A (np. moklobemidem) bądź odwracalnych, nieselektywnych inhibitorów MAO (np. linezolidem)

Dawkowanie Escitalopram Pharmaswiss:
Stosować doustnie. Przy epizodach ciężkiej depresji, fobii społecznej i zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 10 mg/24h. Dawka może zostać zwiększona do 20 mg/24h. W przypadku zespołu lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii przez pierwsze 7 dni leczenia zaleca się podawanie dawki początkowej wynoszącej 5 mg x 1/24h, a potem zwiększenie dawki do 10 mg/24h. Dawkę można potem zwiększyć maksymalnie do 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel