ESCITALOPRAM ACTAVIS tabletki powlekane

  • ESCITALOPRAM ACTAVIS jest preparatem przeznaczonym do stosowania doustnego, który dzięki zawartości escytalopramu wykazuje właściwości przeciwdepresyjne. Łagodzi objawy zaburzeń lękowych.
  • ESCITALOPRAM ACTAVIS tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
escitalopram (Escitalopramum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku epizodów ciężkiej depresji, a także w celu leczenia lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii, lęku społecznego i zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.

Działanie:
W skład leku wchodzi escytalopram, który jest wybiórczym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (5-HT) charakteryzującym się znacznym powinowactwem do pierwotnego miejsca wiązania. Tworzy wiązania również do miejsca allosterycznego transportera serotoniny z 1000-krotnie mniejszym powinowactwem. Substancja czynna nie posiada albo ma bardzo niewielkie powinowactwo do szeregu receptorów, także receptorów 5-HT1A, 5-HT2, DA D1 i D2, muskarynowych cholinergicznych, receptorów adrenergicznych alfa1, alfa2 i Beta, muskarynowych cholinergicznych oraz receptorów histaminowych H1, muskarynowych cholinergicznych, opioidowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- równoczesne stosowanie nieselektywnych, nieodwracalnych inhibitorów MAO
- równoczesne leczenie odwracalnymi inhibitorami MAO-A (np. moklobemidem) albo odwracalnymi, nieselektywnymi inhibitorami MAO (np. linezolidem)
- wydłużenie odstępu QT albo wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT
- równoczesne przyjmowanie innych preparatów powodujących wydłużenie odstępu QT.

Dawkowanie Escitalopram Actavis:
Stosować doustnie. Przy epizodach ciężkiej depresji, fobii społecznej i zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 10 mg/24h. Dawka może zostać zwiększona do 20 mg/24h. W przypadku zespołu lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii przez pierwsze 7 dni leczenia zaleca się podawanie dawki początkowej wynoszącej 5 mg x 1/24h, a potem zwiększenie dawki do 10 mg/24h. Dawkę można potem zwiększyć maksymalnie do 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel