EVERTAS system transdermalny

  • EVERTAS to lek, który dzięki zawartości rywastygminy przyczynia się do poprawy zdolności poznawczych. Ma postać systemu transdermalnego przeznaczonego do stosowania zewnętrznego.
  • EVERTAS system transdermalny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rywastygmina (Rivastigminum)

Wskazania:
Preparat należy wykorzystywać w ramach leczenia symptomatycznego łagodnej albo średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego.

Działanie:
Preparat ma postać systemu transdermalnego przeznaczonego do stosowania zewnętrznego. Działa na bazie rywastygminy, która stanowi inhibitor acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów. Odpowiada za usprawnienie cholinergicznego przekaźnictwa neurosynaptycznego, w wyniku spowalniania procesu rozkładu acetylocholiny, wydzielanej przez czynnościowo sprawne komórki nerwowe cholinergiczne. Zatem substancja czynna może korzystnie oddziaływać na symptomy ubytkowe, związane z procesami poznawczymi u osób z otępieniem typu alzheimerowskiego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- wcześniejsze reakcje w miejscu zastosowania, które wskazują na uczuleniowe kontaktowe zapalenie skóry po użyciu plastra z rywastygminą.

Dawkowanie Evertas:
Stosować zewnętrznie. Plastry przyklejać x 1/24h na oczyszczoną i osuszoną, nieowłosioną i nieuszkodzoną, zdrową skórę górnej albo dolnej części pleców, górnej części ramienia albo klatki piersiowej, w miejscu nie narażonym na otarcie przez obciskającą odzież. Na początku leczenia stosuje się dawkę wynoszącą 4,6 mg/24 h. Po przynajmniej miesiącu leczenia i jeżeli w opinii lekarza prowadzącego terapię lek jest dobrze tolerowany, można zwiększyć dawkę do 9,5 mg/24 h. Przy dobrej tolerancji leku, kurację kontynuować do czasu aż preparat przestanie przynosić efekty terapeutyczne. Wtedy też można rozważyć zwiększenie dawki do 13,3 mg/24 h u osób ze znaczącym pogorszeniem funkcji poznawczych i (albo) pogorszeniem stanu funkcjonalnego (na podstawie oceny lekarza).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel