ELEVEON tabletki powlekane

  • ELEVEON to preparat wpływający na układ sercowo-naczyniowy o działaniu moczopędnym oraz obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany w leczeniu chorób serca oraz pacjentów po zawale serca.
  • ELEVEON tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
eplerenon (eplerenonum)

Wskazania:
Preparat stosowany jest jako uzupełnienie standardowego leczenia:
- w celu zmniejszenia ryzyka umieralności i chorobowości z przyczyn sercowo-naczyniowych dorosłych pacjentów z (przewlekłą) niewydolnością serca klasy II wg NYHA oraz dysfunkcją skurczową lewej komory (LVEF ?30%),
- z zastosowaniem ß-adrenolityków w celu zmniejszenia ryzyka umieralności i chorobowości z przyczyn sercowo-naczyniowych u pacjentów w stanie stabilnym z zaburzeniem czynności skurczowej lewej komory serca oraz klinicznymi objawami niewydolności serca po niedawno przebytym zawale serca.

Działanie:
Preparat jest antagonistą aldosteronu. Powoduje trwałe zwiększenie aktywności reninowej osocza i stężenia aldosteronu we krwi, związane ze zmniejszeniem blokującego oddziaływania aldosteronu na wytwarzanie reniny. Wynikająca z tego zwiększona aktywność reninowa osocza i zwiększone stężenie krążącego aldosteronu nie zmniejszają działania eplerenonu. Eplerenon zapobiega wiązaniu aldosteronu oraz posiada względną selektywność łączenia z rekombinowanymi ludzkimi receptorami dla mineralokortykosteroidów w porównaniu do łączenia z rekombinowanymi ludzkimi receptorami dla glikokortykosteroidów, progesteronu i androgenów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- stężenie potasu we krwi przed rozpoczęciem leczenia >5 mmol/l
- ciężka niewydolność nerek (GFR <30 ml/min/1,73 m2)
- ciężka niewydolność wątroby (C w skali Child-Pugh)
- jednoczesne stosowanie leków moczopędnych oszczędzających potas, preparatów potasu lub silnych inhibitorów CYP3A4 (takich jak: itrakonazol, ketokonazol, rytonawir, nelfinawir, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon)
- jednoczesne stosowanie połączenia inhibitora konwertazy angiotensyny (ACE) i antagonisty receptora angiotensynowego (ARB)

Dawkowanie Eleveon:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki w zależności od potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel