ELIGARD proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

  • ELIGARD to preparat posiadający właściwości hamujące przerost gruczołu krokowego. Stosowany w leczeniu hormonozależnym, zaawansowanego raka gruczołu krokowego.
  • ELIGARD proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
octan leuproreliny (leuprorelinum)

Wskazania:
Leczenie raka gruczołu krokowego o charakterze hormonozależnym w zaawansowanym stopniu. W skojarzeniu z radioterapią - leczenie hormonozależnego raka wysokiego ryzyka ograniczonego do gruczołu krokowego i hormonozależnego raka gruczołu krokowego miejscowo zaawansowanego.

Działanie:
Preparat w postaci leuproreliny jest syntetycznym nonapeptydem, agonistą naturalnie występującego hormonu uwalniającego gonadotropinę (GnRH). Działa silniej niż naturalnie występujący hormon, a czas potrzebny do uzyskania wyjściowego stężenia testosteronu może się różnić u poszczególnych pacjentów. Zażywana systematycznie blokuje produkcję gonadotropiny przez przysadkę i blokuje steroidogenezę w jądrach u mężczyzn. Zażycie preparatu obniża poziom testosteronu poniżej progu kastracyjnego (?50 ng/dl). To obniżenie stężenia obserwuje się w ciągu 3-5 tygodni od rozpoczęcia terapii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na octan leuproreliny lub na innych agonistów GnRH lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- pacjenci poddani uprzednio orchidektomii (podobnie jak w przypadku innych agonistów GnRH, lek nie powoduje dalszego zmniejszenia stężenia testosteronu we krwi u pacjentów poddanych kastracji chirurgicznej)
- monoterapia u pacjentów z rakiem gruczołu krokowego, u których stwierdza się ucisk na rdzeń kręgowy lub przerzuty do kręgosłupa
- kobiety
- dzieci

Dawkowanie Eligard:
Podskórnie. Preparat przeznaczony dla mężczyzn. Podawać go można w różnych dawkach i odstępach czasowych: 7,5 mg co miesiąc lub 22,5 mg co 3 miesiące lub 45 mg co 6 miesięcy. Lek przygotować według instrukcji. Nie podawać dożylnie i dotętniczo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel