ESOMEPRAZOLE POLPHARMA proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i do infuzji

  • ESOMEPRAZOLE POLPHARMA oddziałuje na przewód pokarmowy i metabolizm. Posiada działanie ograniczające wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Znalazł zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju chorób wywołanych nadmierną produkcją kwasu w żołądku.
  • ESOMEPRAZOLE POLPHARMA proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i do infuzji
Producent: Polpharma
Skład: esomeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
esomeprazol (esomeprazolum)

Wskazania:
Preparat zatrzymuje wytwarzanie kwasu w żołądku, w sytuacji, gdy doustne zażycie ezomeprazolu nie jest możliwe: przeciwdziałąnie wrzodom żołądka i dwunastnicy, związanym z leczeniem NLPZ, u pacjentów z grupy ryzyka; choroba refluksowa przełyku u pacjentów z zapaleniem przełyku i ciężkimi objawami refluksu; leczenie wrzodów żołądka związanych z leczeniem NLPZ. Również przeciwdziałanie nawrotom krwawienia po leczeniu endoskopowym z powodu ostrego krwawienia z wrzodu żołądka lub dwunastnicy.

Działanie:
Preparat to s-izomer omeprazolu, charakterystyczny inhibitor pompy protonowej (H+/K+ ATP-azy) w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka. Redukuje podstawową oraz stymulowaną produkcję kwasu solnego w żołądku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ezomeprazol, inne pochodne benzoimidazolu lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- równoczesne leczenie nelfinawirem

Dawkowanie Esomeprazole Polpharma:
Preparat można stosować we wlewie dożylnym trwającym 10-30 min (dawka 20 mg i 40 mg) lub 30 min (dawka 80 mg), bądź we wstrzyknięciu dożylnym trwającym co najmniej 3 min (dawka 20 mg i 40 mg). Dawkę 8 mg/h należy stosować w ciągłym wlewie dożylnym trwającym 71,5 h; szybkość wlewu powinna wynosić 8 mg/h.
Zapobieganie nawrotom krwawienia po leczeniu endoskopowym z powodu ostrego krwawienia z wrzodu żołądka lub dwunastnicy: 80 mg we wlewie trwającym 30 min, a następnie prowadzić ciągłą infuzję przez 3 dni (72 h) w dawce 8 mg/h. Po leczeniu dożylnym należy kontynuować leczenie hamujące wydzielanie kwasu doustnie przez 4 tyg.

Hamowanie wydzielania żołądkowego, gdy podanie doustne jest niemożliwe: refluksowe zapalenie przełyku - 40 mg raz na dobę; objawowy refluks żołądkowo-przełykowy - 20 mg raz na dobę; leczenie wrzodów żołądka związanych ze stosowaniem NLPZ - zazwyczaj 20 mg raz na dobę; zapobieganie wrzodom żołądka i dwunastnicy, związanym z leczeniem NLPZ, u pacjentów z grupy ryzyka - 20 mg raz na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel