esomeprazol

( ilość produktów: 14 )

Esomeprazol jest związkiem organicznym należącym do inhibitorów pompy protonowej. Stanowi pochodną benzimidazolu. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu pompy protonowej w komórkach okładzinowych żołądka, a co za tym idzie wydzielaniu przez nie do światła żołądka kwasu solnego. To natomiast ułatwia gojenie zmian związanych z uszkodzeniem błony śluzowej żołądka, dwunastnicy, a także przełyku.

Esomeprazol znajduje zastosowanie w terapii choroby refluksowej przełyku, leczeniu nadżerek i w zapobieganiu nawrotom choroby oraz leczeniu objawowym. Wykorzystywany również w eradykacji bakterii Helicobacter pylori. Preparaty zawierające ten związek mogą być stosowane u osób przyjmujących długotrwale niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz pacjentów z zespołem Zollingera-Ellisona. Preparat stosuje się też po terapii dożylnej prowadzonej inhibitorami pompy protonowej w celu zapobieżenia ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych.

Esomeprazol jest składnikiem wielu dostępnych w i-aptece preparatów leczniczych, które mogą mieć postać tabletek dojelitowych, kapsułek dojelitowych, kapsułek dojelitowych twardych albo proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i wlewu.

    pixel