Zoleprin kapsułki dijelitowe

  • Zoleprin jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm o właściwościach hamujących wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Stosowany m.in. to leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy oraz choroby refluksowej przełyku.
  • Zoleprin kapsułki dijelitowe
Producent: Ratiopharm
Skład: esomeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
esomeprazol (esomeprazolum)

Wskazania:
Młodzież od 12 lat. Choroba refluksowa przełyku: leczenie erozyjnego, refluksowego zapalenia przełyku, przewlekłe leczenie pacjentów z zaleczonym zapaleniem przełyku w celu zapobiegania nawrotom, objawowe leczenie choroby refluksowej przełyku. W skojarzeniu z antybiotykami leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy wywołanej przez Helicobacter pylori. Dorośli. Leczenie pacjentów, u których konieczne jest stosowanie długotrwałego leczenia NLPZ: leczenie wrzodów żołądka związanych z leczeniem NLPZ, zapobieganie wrzodom żołądka i dwunastnicy, związanym z leczeniem NLPZ, u pacjentów z grupy ryzyka. Przedłużone leczenie po podaniu ezomeprazolu we wlewie dożylnym rozpoczynającym leczenie zapobiegające ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych. Leczenie zespołu Zollingera-Ellisona. Choroba refluksowa przełyku (GERD): leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku, zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku, leczenie objawowe choroby refluksowej przełyku. Eradykacja Helicobacter pylori w połączeniu z odpowiednim leczeniem przeciwbakteryjnym: leczenie wrzodów dwunastnicy współistniejących z zakażeniem Helicobacter pylori, zapobieganie nawrotom wrzodu trawiennego u pacjentów z chorobą wrzodową wywołaną zakażeniem Helicobacter pylori.

Działanie:
Preparat to s-izomer omeprazolu, charakterystyczny inhibitor pompy protonowej (H+/K+- ATP-azy) w komórkach okładzinowych żołądka. Zatrzymuje produkcję kwasu solnego zarówno podstawową, jak i stymulowaną. Obniżenie produkcji kwasu solnego podnosi stężenie gastryny i chromograniny A we krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ezomeprazol, pochodne benzimidazolu lub inne składniki preparatu
- jednoczesne stosowanie nelfinawiru

Dawkowanie Zoleprin:
Doustnie. Zaleca się dobranie dawki indywidualnej zależnej od objawów oraz wieku pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel