NEXIUM tabletki dojelitowe

  • NEXIUM jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm o działaniu hamującym wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Stosowany w leczeniu chorób refluksowych i wrzodowych spowodowanych nadmiarem kwasu solnego.
  • NEXIUM tabletki dojelitowe
Producent: Astra Zeneca
Skład: esomeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
esomeprazol (esomeprazolum)

Wskazania:
- choroba wrzodowa współistniejąca z zakażeniem Helicobacter pylori, w połączeniu z odpowiednim leczeniem przeciwbakteryjnym: leczenie wrzodów dwunastnicy współistniejących z zakażeniem Helicobacter pylori; zapobieganie nawrotom wrzodu trawiennego, u pacjentów z chorobą wrzodową wywołaną zakażeniem Helicobacter pylori,
- leczenie zespołu Zollingera-Ellisona,
- u pacjentów, u których konieczne jest stosowanie długotrwałego leczenia NLPZ: zapobieganie wrzodom żołądka i dwunastnicy, związanym z leczeniem NLPZ, u pacjentów z grup ryzyka; leczenie wrzodów żołądka związanych z leczeniem NLPZ,
- choroba refluksowa przełyku: leczenie objawowe choroby refluksowej przełyku; leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku; zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku.

Działanie:
Preparat zawiera S-izomer omeprazolu, charakterystyczny inhibitor pompy protonowej (H+/K+- ATP-azy) w komórkach okładzinowych żołądka. Redukuje wytwarzanie kwasu solnego i zwiększa stężenie gastryny w surowicy. Zatrzymuje wytwarzanie kwasu solnego zarówno podstawowe, jak i stymulowane. Esomeprazol jest podatny na działanie kwasu, dlatego ma postać tabletek powlekanych opornych na jego działanie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na esomeprazol, pochodne benzoimidazolu lub pozostałe składniki preparatu
- nie stosować u pacjentów leczonych jednocześnie nelfinawirem i atazanawirem

Dawkowanie Nexium:
Zaleca się dostosowanie dawki indywidualnej odpowiedniej dla stanu i wieku pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel