Emepradis tabletki

  • Głównym wskazaniem do stosowania leku Emepradis jest choroba refluksowa przełyku. Substancja aktywna – ezomeprazol – powoduje zmniejszenie produkcji kwaśnego soku żołądkowego. Lek w postaci tabletek dojelitowych.
  • Emepradis tabletki
Producent: Sigillata Ltd
Skład: esomeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
ezomeprazol (esomeprazolum)

Wskazania:
Choroba refluksowa przełyku – leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku. Wskazaniem jest leczenie zespołu Zollingera-Ellisona. Lek stosowany również w przedłużeniu leczenia zapobiegającego ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych po wstępnym podaniu ezomeprazolu we wlewie dożylnym.

Działanie:
Ezomeprazol zastosowany w leku Emepradis to S-izomer omeprazolu, specyficzny inhibitor pompy protonowej w komórkach okładzinowych żołądka. Powoduje on zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Dzieje się tak, gdyż w kwaśnym środowisku kanalików wydzielniczych w komórkach okładzinowych ezomeprazol zostaje przekształcony do swojej czynnej postaci i redukuje aktywność enzymu pompy protonowej H+K+-ATP-azy, co hamuje podstawowe i stymulowane wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ezomeprazol, pochodne benzoimidazolu, inne substancje pomocnicze zawarte w leku.
- jednoczesne stosowanie ezomeprazolu z nelfinawirem

Dawkowanie Emepradis:
Tabletki połykać w całości, nie żuć ani nie kruszyć. W przypadkach, gdy pacjent ma trudności z połknięciem tabletki, można ją rozpuścić w połowie szklanki wody niegazowanej, nie stosować do rozpuszczania żadnych innych płynów. Rozpuścić tabletkę, mieszając od czasu do czasu. Płyn z peletkami wypić bezpośrednio po przyrządzeniu roztworu lub najpóźniej w ciągu 30 minut. Aby wypłukać resztki leku z naczynia, wlać maksymalnie pół szklanki wody, zamieszać i wypić. Peletek nie wolno kruszyć ani żuć. Dawkowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 12. lat przy chorobie refluksowej przełyku: leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku – dawka dobowa 40mg przez okres 4 tygodni. U pacjentów, u których objawy nadal się utrzymują, zaleca się dodatkowe 4 tygodnie leczenia. Dorośli w przypadku przedłużonego leczenia po terapii dożylnej rozpoczynającej leczenie zapobiegające ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych: dawka dobowa 40mg przez 4 tygodnie. Leczenie zespołu Zollingera-Ellisona: zalecana początkowa dawka wynosi 40mg ezomeprazolu dwa razy na dobę. Następnie dawkę lekarz ustala indywidualnie dla każdego pacjenta (80-160mg na dobę, dawki wyższe niż 80mg należy podawać dwa razy na dobę). Leczenie powinno trwać, dopóki istnieją jakiekolwiek wskazania kliniczne do jego kontynuowania. Nie powinno się stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel