Texibax tabletki dojelitowe

  • Texibax jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm o właściwościach hamujących wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Stosowany głównie w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy oraz choroby refluksowej przełyku.
  • Texibax tabletki dojelitowe
Producent: Ranbaxy
Skład: esomeprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
esomeprazol (esomeprazolum)

Wskazania:
- pacjenci powyżej 12 roku życia: choroba refluksowa przełyku: długotrwałe stosowanie u pacjentów z wyleczonym zapaleniem przełyku w celu zapobiegania nawrotom; leczenie objawowe choroby refluksowej przełyku, leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku; w skojarzeniu z antybiotykami leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy spowodowanej przez Helicobacter pylori,
- dorośli: Leczenie zespołu Zollingera-Ellisona. Choroba refluksowa przełyku: leczenie objawowe choroby refluksowej przełyku; leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku; długotrwałe stosowanie u pacjentów z wyleczonym zapaleniem przełyku w celu zapobiegania nawrotom. U pacjentów, którzy wymagają ciągłego leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ): leczenie wrzodów żołądka związanych z leczeniem NLPZ; zapobieganie chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy związanej z leczeniem NLPZ u pacjentów z grupy ryzyka. Leczenie skojarzone z odpowiednimi lekami przeciwbakteryjnymi w celu eradykacji Helicobacter pylori, leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy związanej z zakażeniem H. pylori, zapobieganie nawrotom wrzodów trawiennych u pacjentów z chorobą wrzodową związaną z zakażeniem H. pylori. Kontynuacja leczenia po dożylnej prewencji nawracających krwawień z wrzodów trawiennych.

Działanie:
Preparat zawiera ezomeprazol (S-izomer omeprazolu), który jest charakterystycznym inhibitorem pompy protonowej (H+/K+ ATP-azy) w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka. Ogranicza wytwarzanie kwasu solnego w żołądku, zarówno podstawowe, jak i stymulowane. Oba izomery omeprazolu (R i S) mają podobne działanie farmakodynamiczne. W warunkach in vivo konwersja do izomeru R nie odgrywa istotnej roli. Ezomeprazol jest wrażliwy na działanie kwasu, dlatego podawany jest doustnie w postaci tabletek odpornych na jego działanie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ezomeprazol, pochodne benzoimidazolów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- nie stosować w skojarzeniu z nelfinawirem

Dawkowanie Texibax:
Doustnie. Dawka wynosi zazwyczaj 20-40 mg na dobę w zależności od choroby oraz wieku pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel