Esogasec kapsułki

  • Kapsułki dojelitowe twarde Esogasec zawierają ezomeprazol, czyli substancję czynną będącą inhibitorem pompy protonowej. Lek powoduje zmniejszenie ilości kwasu produkowanego w żołądku.
  • Esogasec kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
ezomeprazol (esomeprazolum)

Wskazania:
Lek wskazany do stosowania: u pacjentów dorosłych w chorobie refluksowej przełyku – leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku; w celu zapobiegania nawrotom refluksowego zapalenia przełyku (stosowanie długotrwałe); w objawowym leczeniu choroby refluksowej przełyku. Esogasec może być stosowany z innymi lekami w odpowiednich schematach leczenia przeciwbakteryjnego w celu eradykacji bakterii Helicobacter pylori; w leczeniu wrzodowej choroby dwunastnicy współistniejącej z zakażeniem Helicobacter pylori oraz w zapobieganiu nawrotom wrzodu trawiennego u pacjentów z chorobą wrzodową związaną z zakażeniem Helicobacter pylori. Wskazane jest przyjmowanie leku przez osoby długotrwale stosujące NLPZ w leczeniu wrzodów żołądka, zapobieganiu wrzodom żołądka i dwunastnicy związanych z leczeniem NLPZ. Leczenie zespołu Zollingera-Ellisona. Przedłużone leczenie po terapii dożylnej zapoczątkowującej leczenie zapobiegające ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych. U młodzieży powyżej 12. roku życia: choroba refluksowa przełyku (leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku; zapobieganie nawrotom refluksowego zapalenia przełyku (stosowanie długotrwałe); objawowe leczenie choroby refluksowej przełyku). W połączeniu z antybiotykami w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy wywołanej przez Helicobacter pylori.

Działanie:
Esogasec to lek stosowany w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego. Substancja czynna leku to ezomeprazol, jest on S-izomerem omeprazolu, swoistego inhibitora pompy protonowej w komórkach okładzinowych śluzówki żołądka. Jest to substancja zasadowa, która w kontakcie z silnie kwaśnym środowiskiem kanalików wydzielniczych w komórkach okładzinowych błony śluzowej osiąga wysokie stężenie. Tam ulega przekształceniu do czynnej postaci, która hamuje aktywność enzymu pompy protonowej H+K+ - ATP-azy, w wyniku czego blokuje podstawowe i stymulowane wydzielanie kwasu w żołądku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ezomeprazol, podstawione pochodne benzoimidazolu, inne składniki leku
- jednoczesne stosowanie ezomeprazolu i nelfinawirem

Dawkowanie Esogasec:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Kapsułki połykać w całości, bez kruszenia i żucia. W przypadkach, gdy występują trudności z połykaniem kapsułkę można otworzyć i rozpuścić w połowie szklanki niegazowanej wody (nie stosować innych płynów). Napój z peletkami wymieszać i wypić najpóźniej w ciągu 30 minut od sporządzenia. Peletek nie gryźć, nie żuć, nie kruszyć. Choroba refluksowa przełyku u dorosłych i dzieci od 12. roku życia: leczenie nadżerek w przebiegu refluksowego zapalenia przełyku – przyjmować przez 4 tygodnie dawkę dobową 40mg, leczenie przedłużyć, jeśli objawy nie ustąpiły. Długotrwałe stosowanie – zapobiegawczo przed nawrotami refluksowego zapalenia przełyku – dawka dobowa 20mg. Leczenie objawowe choroby refluksowej przełyku – dawka dobowa to 20mg u pacjentów bez zapalenia przełyku. Po 4 tygodniach stosowania, jeśli objawy nie ustąpią, diagnoza powinna zostać zweryfikowana. W przypadku ustąpienia objawów można utrzymać dawkę 20mg raz na dobę w celu kontrolowania przebiegu choroby. U dorosłych w razie konieczności dawka 20mg raz na dobę może być stosowana doraźnie, oprócz pacjentów leczonych NLPZ, u których występuje ryzyko wrzodów żołądka i dwunastnicy, u których nie zaleca się podawania doraźnego w razie nawrotu dolegliwości. Dorośli, w połączeniu z odpowiednimi schematami leczenia przeciwbakteryjnego stosować 20mg ezomeprazolu z 1g amoksycyliny i 500mg klarytromycyny, każdy dwa razy na dobę przez 7 dni. Leczenie wrzodów żołądka powiązanych z leczeniem NLPZ – dobowa dawka wynosi 20mg, leczenie powinno trwać 4-8 tygodni. Zapobieganie wrzodom żołądka i dwunastnicy powiązanych z leczeniem NLPZ u pacjentów z grupy ryzyka: przyjmować 20mg raz na dobę. Przedłużone leczenie po terapii dożylnej rozpoczynającej leczenie zapobiegające ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych: stosować 40mg raz na dobę przez okres 4 tygodni. Leczenie zespołu Zollingera-Ellisona: 40mg ezomeprazolu dwa razy dziennie to zalecana dawka początkowa. Leczenie powinno trwać, dopóki istnieją kliniczne wskazania, a dawka powinna być ustalana indywidualnie, z reguły dawki dobowe od 80mg do 160mg ezomeprazolu są wystarczające do kontrolowania objawów, przy czym dawki większe niż 80mg na dobę należy podzielić i podawać dwa razy na dobę. Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy wywołanej przez Helicobacter pylori u młodzieży od 12. roku życia: leczenie powinno przebiegać pod kontrolą specjalisty.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel