FORXIGA tabletki powlekane

  • FORXIGA to preparat oddziałujący na przewód pokarmowy i metabolizm. Posiada działanie przeciwcukrzycowe oraz obniżające poziom cukru we krwi. Stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2.
  • FORXIGA tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dapagliflozyna (dapagliflozinum)

Wskazania:
Terapia cukrzycy typu 2 w ramach poprawy kontroli glikemii u dorosłych:
- terapia skojarzona: z lekami zmniejszającymi ilość glukozy (w tym z insuliną), jeśli ich podawanie, wraz z dietą i wysiłkiem fizycznym, nie zapewnia odpowiedniej kontroli glikemii,
- monoterapia: jeśli dieta i wysiłek fizyczny nie pozwalają na właściwą kontrolę glikemii u pacjentów, u których podawanie metforminy nie jest właściwe ze względu na brak tolerancji.

Działanie:
Preparat to silny, wybiórczy i odwracalny inhibitor kotransportera 2 glukozy sodowej (SGLT2). Lek dzięki swoim właściwościom obniża stężenie glukozy we krwi. Wydalanie glukozy obserwowane jest po zastosowaniu pierwszej dawki i trwa w ciągu 24-godzinnej przerwy między kolejnymi dawkami i utrzymuje się przez cały okres leczenia. Ilość glukozy usuwanej przez nerki dzięki mechanizmowi ich działania zależy od stężenia glukozy we krwi i stopnia filtracji kłębuszkowej (GFR). SGLT2 jest podstawowym transporterem odpowiedzialnym za przenikanie zwrotne glukozy z filtracji kłębuszkowej do krwi; ulega selektywnej ekspresji w nerkach, z jednoczesnym brakiem tego typu ekspresji w ponad 70 innych rodzajach tkanek. Dapagliflozyna poprawia kontrolę glikemii zarówno na czczo jak i po posiłku przez zmniejszenie przenikania zwrotnego glukozy w nerkach, prowadząc do wydalania glukozy z moczem. Dapagliflozyna nie zaburza prawidłowej endogennej produkcji glukozy w odpowiedzi na hipoglikemię. Lek działa niezależnie od wydzielania i działania insuliny. W przebiegu cukrzycy typu 2, cały czas odbywa się w nerkach proces przenikania zwrotnego glukozy, pomimo istniejącej hiperglikemii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Forxiga:
Doustnie. Zwyczajowa dawka wynosi 10 mg 1x na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel