INVOKANA tabletki powlekane

  • INVOKANA jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm o działaniu wpływającym na obniżenie poziomu cukru we krwi oraz przeciwcukrzycowym. Leczeniu cukrzycy typu 2 w celu kontrolowania poziomu glukozy we krwi.
  • INVOKANA tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kanagliflozyna (canagliflozinum)

Wskazania:
Preparat przeznaczony dla pacjentów z cukrzycą typu 2 powyżej 18 roku życia w celu kontroli glikemii;
- monoterapia: gdy dieta i ćwiczenia nie pozwalają na odpowiednią kontrolę glikemii u pacjentów, którym nie można podać metforminy na skutek braku tolerancji lub przeciwwskazań,
- leczenie skojarzone z innymi lekami zmniejszającymi glikemię (w tym insuliną): gdy razem z dietą i ćwiczeniami nie zapewniają właściwej kontroli glikemii.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwcukrzycowych. Czynny inhibitor transportera SGLT2 ulegającego selektywnej ekspresji w kanalikach nerkowych, odpowiedzialnego za przenikanie zwrotne filtrowanej glukozy ze światła kanalików. Za sprawą blokowania SGLT2, kanagliflozyna obniża reabsorpcję przefiltrowanej glukozy i zmniejsza próg nerkowy dla glukozy (RTG) i tą metodą zwiększa UGE, co w efekcie kończy się u pacjentów z cukrzycą typu 2 obniżeniem zwiększonego stężenia glukozy w tym niezależnym od insuliny mechanizmie. Zwiększenie UGE przez blokowanie SGLT2 przekłada się także na diurezę osmotyczną, z działaniem osmotycznym prowadzącym do obniżenia skurczowego ciśnienia krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych

Dawkowanie Invokana:
Doustnie. Standardowa dawka na początku wynosi 100 mg 1x na dobę. W przypadku pacjentów, którzy tolerują dawkę 100 mg i wymagają lepszej kontroli glikemii, możliwe jest jej podniesienie do 300 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel