IRPREZIDE tabletki powlekane

  • IRPREZIDE jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Znalazł zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego.
  • IRPREZIDE tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
hydrochlorotiazyd, irbesartan (hydrochlorothiazidum, irbesartanum)

Wskazania:
Preparat złożony stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego u pacjentów, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest w odpowiednim stopniu kontrolowane w monoterapii irbesartanem lub hydrochlorotiazydem.

Działanie:
Lek mający charakter złożony: diuretyk tiazydowy – hydrochlorotiazyd oraz antagonista receptora angiotensyny II - irbesartan. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym. Tiazydy wpływają na przenikanie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, bezpośrednio zwiększając wydalanie sodu i chlorku w przybliżeniu w podobnych ilościach. Działanie moczopędne hydrochlorotiazydu powoduje zmniejszenie objętości osocza, zwiększenie aktywności reninowej osocza, zwiększenie wydzielania aldosteronu, co prowadzi do zwiększenia utraty potasu i dwuwęglanów z moczem i zmniejszenia stężenia potasu we krwi. Podczas jednoczesnego podawania walsartanu i hydrochlorotiazydu zmniejszenie stężenia potasu we krwi jest mniej wyraźne, niż po zastosowaniu samego hydrochlorotiazydu. Irbesartan jest silnym, selektywnym antagonistą receptorów angiotensyny II (podtyp AT1). Zatrzymuje wszystkie działania angiotensyny II, niezależnie od źródła lub drogi jej syntezy. Selektywny antagonizm wobec AT1 wywołuje podniesienie ilości we krwi reniny i angiotensyny II oraz obniżenie ilości aldosteronu. U pacjentów bez czynników ryzyka wystąpienia zaburzeń gospodarki elektrolitowej, irbesartan, w dawkach terapeutycznych, nie wpływa znacząco na stężenie potasu we krwi. Nie jest też inhibitorem ACE, dzięki czemu nie nasila efektów działania zależnych od bradykininy. Nie wymaga aktywacji metabolicznej do swojej aktywności. Połączenie hydrochlorotiazydu i irbesartanu powoduje addytywne, zależne od dawki, w przedziale dawek terapeutycznych obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na irbesartan, hydrochlorotiazyd, inne pochodne sulfonamidowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby, marskość żółciowa wątroby i cholestaza
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- oporna na leczenie hipokaliemia, hiperkalcemia
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Irprezide:
Doustnie. Zwyczajowa dawka wynosi jedna tabletkę na dobę, zaleca się indywidualne dostosowanie każdego z poszczególnych składników.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel