KOMBOGLYZE tabletki powlekane

  • KOMBOGLYZE jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm. Stosowany w celu lepszej kontroli glikemii, gdy dieta oraz ćwiczenia fizyczne nie są wystarczające. Można go stosować w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi preparatami.
  • KOMBOGLYZE tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek metforminy, saksagliptyna (metforminum, saxagliptinum)

Wskazania:
- leczenie cukrzycy typu 2 w celu poprawy kontroli glikemii, jako leczenie wspomagające u dorosłych, kiedy dieta oraz wysiłek fizyczny nie są wystarczające, a podawanie największych tolerowanych dawek metforminy w monoterapii nie zapewniło odpowiedniej kontroli glikemii,
- skojarzona terapia z pochodnymi sulfonylomocznika jako terapia dodana do diety i wysiłku fizycznego w celu poprawy kontroli glikemii u dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2, u których stosowanie maksymalnych tolerowanych dawek, zarówno metforminy jak i pochodnej sulfonylomocznika, nie zapewnia odpowiedniej kontroli glikemii,
- trzylekowa terapia skojarzona z insuliną, jako terapia dodana do diety i wysiłku fizycznego w celu poprawy kontroli glikemii u dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2, u których stosowanie insuliny i metforminy w monoterapii nie zapewnia odpowiedniej kontroli glikemii.

Działanie:
Preparat złożony z dwóch substancji czynnych o działaniu zmniejszającym stężenie glukozy we krwi i o uzupełniających się mechanizmach działania: chlorowodorek metforminy - pochodną biguanidu oraz saksagliptynę - inhibitor dipeptydylopeptydazy 4 (DPP-4).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub ciężkie reakcje nadwrażliwości w wywiadzie z reakcjami anafilaktycznymi włącznie, wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy z powodu stosowania leków z grupy inhibitorów dipeptydylopeptydazy 4 (DPP4)
- cukrzycowa kwasica ketonowa, stan przedśpiączkowy w cukrzycy
- umiarkowana do ciężkiej niewydolność nerek (klirens kreatyniny <60 ml/min)
- ostre stany mogące zaburzać czynność nerek, takie jak: odwodnienie, ciężkie zakażenia, wstrząs
- ostre i przewlekłe choroby mogące powodować niedotlenienie tkanek, takie jak: niewydolność serca lub układu oddechowego, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego, wstrząs
- zaburzenia czynności wątroby
- ostre zatrucie alkoholowe, choroba alkoholowa
- karmienie piersią

Dawkowanie Komboglyze:
Doustnie. Standardowa dawka wynosi 2,5 mg 2x na dobę. Zaleca się dostosowanie indywidualnego dawkowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel