NEULASTA roztwór do wstrzykiwań

  • NEULASTA jest roztworem do wstrzykiwań zawierającym substancję czynną pegfilgrastym. Preparat stosuje się u pacjentów chorych na raka w celu złagodzenia części działań niepożądanych występujących w trakcie leczenia.
  • NEULASTA roztwór do wstrzykiwań
Producent: Amgen Europe
Kategoria:Pozostałe
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
pegfilgrastim (pegfilgrastim)

Wskazania:
Lek stosowany u dorosłych w celu zmniejszenie częstości występowania gorączki neutropenicznej oraz skrócenia czasu trwania neutropenii u pacjentów leczonych chemioterapią cytotoksyczną na skutek choroby nowotworowej (z wyłączeniem przewlekłej białaczki szpikowej i zespołów mielodysplastycznych).

Działanie:
Preparat zawiera ludzki czynnik wzrostu granulocytów (G-CSF) - glikoproteina normalizująca procesy produkowania i uwalniania granulocytów obojętnochłonnych ze szpiku kostnego. Granulocyty obojętnochłonne produkowane po zażyciu pegfilgrastymu posiadają właściwą lub wzmożoną aktywność, podobnie jak po zażyciu filgrastymu. Pegfilgrastym jest koniugatem kowalencyjnym rekombinowanego ludzkiego G-CSF (r-metHuG-CSF) z jedną cząsteczką glikolu polietylenowego (PEG), o masie cząsteczkowej 20 kDa. Badania wykazały, że pegfilgrastym i filgrastym wyróżniają się identycznym mechanizmem działania – wywołują istotne podniesienie liczby granulocytów obojętnochłonnych we krwi obwodowej w ciągu 24 h od zażycia oraz nieznaczne podniesienie ilości monocytów i (lub) limfocytów. Badania in vitro wykazały, że G-CSF stymuluje ludzkie komórki śródbłonkowe. Pegfilgrastym ma dłuższy niż filgrastym okres półtrwania, w wyniku mniejszego klirensu nerkowego. W warunkach in vitro G-CSF może stymulować wzrost komórek szpikowych, w tym komórek nowotworowych; podobne działanie zauważono także in vitro wobec komórek niepochodzących ze szpiku kostnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Neulasta:
Podskórnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawk oraz prowadzenie terapii prze lekarza mającego oświadczenie w dziedzinie onkologii i hematologii.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel