NORMEG tabletki powlekane

  • NORMEG jest preparatem oddziałującym na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Posiada działanie padaczkowe i jest przeznaczony dla pacjentów powyżej 16 roku życia w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia.
  • NORMEG tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewetiracetam (levetiracetamum)

Wskazania:
- monoterapia: leczenie napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u pacjentów powyżej 16 roku życia z nowo rozpoznaną padaczką,
- terapia skojarzona: leczenie napadów mioklonicznych u pacjentów powyżej 12 roku życia z młodzieńczą padaczką miokloniczną; leczenie napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u pacjentów powyżej 12 roku życia z idiopatyczną padaczką uogólnioną; leczenie napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych z padaczką u pacjentów powyżej 1 miesiąca życia.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwpadaczkowym - pochodna pirolidonu. Sposób działania lewetyracetamu nie jest do końca zbadany, przypuszcza się, że jest odmienny od mechanizmu działania dostępnych obecnie leków przeciwpadaczkowych. Badania in vitro i in vivo wykazały, że lewetyracetam nie zmienia głównych cech komórki ani właściwych procesów neurotransmisji. Badania in vitro wykazały, że lewetyracetam oddziałuje na ilość Ca2+ w neuronach, częściowo blokując prądy Ca2+ typu N oraz ograniczając uwalnianie jonów Ca2+ zmagazynowanych wewnątrz neuronów. Ponadto częściowo znosi indukowane przez cynk i beta-karboliny blokowanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę. Dodatkowo wydaje się, że na działanie przeciwpadaczkowe lewetyracetamu może mieć wpływ interakcja z białkiem pęcherzyków synaptycznych 2A.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewetyracetam, inne pochodne pirolidonów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Normeg:
Zaleca sią indywidualne dostosowanie dawkowania w zależności od wieku, choroby oraz potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel